plakat think positive

W jaki sposób zmienić swoje nastawienie i zacząć myśleć pozytywnie?

Sukces i dobre samopoczucie wpisane są w nasze myślenie. To nasza negatywna energia i postrzeganie świata wyłącznie w czarnych barwach często przekładają się na nasze niepowodzenia. „Jestem do niczego”, „na pewno mi nie wyjdzie” – takie myśli, to komunikaty, które nasz mózg odczytuje dość dosłownie. Chcąc zmienić swoje życie, warto zacząć wprowadzać do niego więcej pozytywnego myślenia.

TRUDNY START

Jak zacząć myśleć pozytywnie? Przede wszystkim trzeba uważnie obserwować wszystkie nasze myśli i za każdym razem, kiedy pojawi się negatywna – zastępować ją pozytywnym odpowiednikiem. Bez względu, czy negatywne myśli są automatycznym nawykiem, czy wynikiem naszej niskiej samooceny – pozbywamy się w ten sposób wszystkich czarnych myśli, nawet, jeśli mamy poczucie, że zastępując je pozytywnymi, zastępujemy je kłamstwami.

Dla osób szczególnie wątpiących w siebie – to może być trudny początek. Ale warto sięgać po takie techniki pozytywnego myślenia, ponieważ po jakimś czasie reagowanie na nasze wewnętrzne złe myślenie będzie odbywało się coraz bardziej automatycznie. Nasz umysł przestawi się na dobrą energię myślenia.

Jeśli mamy problem z przekazywaniem samym sobie pozytywnych komunikatów, to warto robić to stopniowo. Nie ma konieczności powtarzania sobie na start „Jestem super”, jeśli nie czujemy się z tym komfortowo, ale warto znaleźć w sobie jakiś inny drobiazg, który jest pozytywną cechą, a którym umiejętnie zastąpimy myślenie o sobie w złych kategoriach.

 

POZYTYWNE ZMIANY

Wprowadzając techniki pozytywnego myślenia możemy zmienić całe swoje życie. Nie tylko staniemy się bowiem pewniejsi siebie, bardziej otwarci, uśmiechnięci, szczęśliwi, ale również zwiększymy liczbę swoich sukcesów. Nawet jeśli niekoniecznie pozytywne myślenie wszystko odmieni – to na pewno odmieni bardzo dużo.

———
Zdjęcie: kaboompics.com
CC-License: CC0


Was This Post Helpful:

2 votes, 2.5 avg. rating

Podziel się:

Redakcja

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij