Pobierz darmową aplikację i sprawdź opłacalności pompy ciepła dla swojego domu

Dostęp do szybkiej informacji od ręki odgrywa kluczowe znaczenie w procesie zakupowym. Wie o tym firma Euros Energy, która wprowadziła na rynek innowacyjną aplikację. Ta ma zachęcić Polaków do inwestowania w odnawialne źródła energii. W prosty i czytelny sposób użytkownik może sprawdzić, ile środków finansowych zaoszczędzi decydując się na zainwestowanie w pompę ciepła. Aplikacja ma nie tylko pomagać w wyliczeniach i przekonywać Polaków do OZE. To narzędzie, za pomocą którego każda osoba będzie mogła sprawdzić, jaka pompa jest odpowiednia do domu, a także ile za nią zapłaci.

Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku odnotowano wzrost sprzedaży pomp ciepła typu powietrze-woda o 131 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wzrost całego polskiego rynku pomp ciepła w tym okresie wyniósł 86 proc., a rynku pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania budynków ‒ o 96 proc. Według aktualnej prognozy Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła rynek pomp ciepła do końca 2022 r. może wzrosnąć o 100 proc. Co mówią nam te dane? Polacy coraz częściej i chętniej sięgają po odnawialne źródła energii. Doceniają ich skuteczność, jakość oraz fakt, że dzięki nim znacząco obniżają rachunki za ogrzewanie czy prąd i stają się niezależni energetycznie.

Rośnie rynek, a Polacy… czują się zagubieni

Rynek pomp ciepła rośnie, pojawia się coraz więcej ofert od różnych podmiotów. Euros Energy – jako jeden z liderów – wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Polaków i wprowadza nowe rozwiązanie technologiczne. Ma ono pomóc w wyborze pompy ciepła i dobrać urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb konsumentów.

 – Choć wielu Polaków chce zainwestować w odnawialne źródła energii nie każdy wie, jak podejść do zadania. Trafiają do nas osoby, które nie wiedzą, jakie urządzenie wybrać, na jakie parametry zwrócić uwagę oraz ile ono powinno kosztować. Na rynku są różne oferty: zróżnicowane pod kątem jakości, ale i ceny. W związku z tym zdecydowaliśmy o wprowadzeniu bezpłatnej aplikacji, która pomoże Polakom. Aplikacja pozwala na dobór pompy ciepła i oszacowanie zużycia energii elektrycznej w zależności od posiadanego budynku. Statystyki zużycia można przeglądać dla różnych sezonów grzewczych zmieniając jednocześnie warunki wewnątrz budynku. – wyjaśnia Paweł Poruszek, CEO Euros Energy.

Aplikacja ma szereg funkcjonalności. Umożliwia sprawdzenie zapotrzebowania energetycznego budynku, wygeneruje proponowaną moc i typ pompy ciepła, a także wyliczy, jaki jest miesięczny koszt korzystania z pompy ciepła. W jaki sposób można ją pobrać? Wystarczy wejść do dedykowanego sklepu, zainstalować, a następnie zeskanować kod QR. Kolejnym krokiem jest rejestracja, podczas której każdy z użytkowników podaje odpowiednie dane. Istotne są parametry budynku.

 – Użytkownik musi wpisać rok budowy domu, a także to, czy nieruchomość posiada odpowiednią termoizolację. Istotna jest także ogrzewana powierzchnia mieszkalna i niemieszkalna, oczekiwana temperatura domu. Efektem korzystania z aplikacji jest otrzymanie rekomendacji dotyczącej tego, jaka pompa ciepła będzie odpowiednia. Użytkownik dostaje też wykres roczny z prognozowanym zużyciem energii elektrycznej wyrażonej w kilowatogodzinach. – dodaje prezes.

Pompa ciepła jest w obecnej chwili najczęściej rozważaną opcją ogrzewania domu przez konsumentów. Wraz z instalacją PV stanowi doskonały fundament, na którym zbudować możemy swoją autonomię energetyczną.

Z myślą o poszerzaniu wiedzy

Choć rynek pomp ciepła stale rośnie konsumenci nadal nie zawsze posiadają odpowiednią wiedzę na temat sposobu montażu i kosztów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Zdaniem Euros Energy istotna jest edukacja w tym obszarze.

  – Rozwój rynku wiąże się z edukacją społeczeństwa. Nasza aplikacja ma pomóc konsumentom w wyborze odpowiedniej pompy ciepła. Ma im także pokazać, ile ciepła zużywają i jakie jest ich zapotrzebowanie. Zachęcamy tym samym do zrozumienia mechanizmów działania pompy i ogrzewania domów. Nie każdy wie, jak ogromny wpływ na rachunki mają poszczególne elementy, jak temperatura powietrza czy jakość okien, a także sposób ocieplenia budynku lub jego brak. – dodaje Paweł Poruszek, CEO Euros Energy.

Dwukrotnie wzrosła także liczba osób, które ubiegają się o wymianę źródeł ciepła w ramach programów rządowych. W czerwcu br. stanowiły one 60 proc. wszystkich wniosków, zaś w ubiegłym roku było ich o połowę mniej. To świadczy o rosnącym zainteresowaniu pompami ciepła, a tym samym niezbędne będzie wzmocnienie obszarów edukacyjnych – by Polacy mieli pewność, jakie rozwiązanie wybrać i na ile będzie ono dla nich korzystne. Aplikacja kalkulatora do pobrania pod linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.EurosEnergy.ePompa

Portal informacyjny Merete

Portal udostępnia informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców.

To rodzaj serwisu informatycznego (informacyjnego), poprzez który użytkownicy mają dostęp do nowych informacji z wielu dziedzin.

Istnieje bardzo wiele różnych kryteriów, na podstawie których można oceniać informacje znalezione w Internecie. Nie istnieją jednak wytyczne, które jednoznacznie nakazywałyby wybór konkretnych kryteriów, ale można wyróżnić takie, które mogą posłużyć za podstawowy wyznacznik informacji jakościowo dobrej i wiarygodnej. Są nimi autorstwo, aktualność, dokładność, obiektywność, relewantność i wiarygodność.

Wiadome jest, że nie każdą informację będziemy oceniać wieloaspektowo, z wykorzystaniem wszystkich kryteriów. Warto jednak zastosować choćby część z nich, by mieć pewność, że informacje przez nas wykorzystywane są wiarygodne i wysokiej jakości.

Warto wiedzieć…

Czytanie daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu.

Czytanie poprawia pamięć. Gdy mózg stara się wszystko zapamiętać, wówczas pamięć staje się lepsza. Przy każdej kolejnej publikacji, tworzą się nowe ścieżki, wzmacniające już te istniejące. Podczas czytania jest więcej czasu na myślenie, analizowanie, refleksję. Można wrócić do konkretnego fragmentu i przeczytać go kilka razy, by zwiększyć aktywność pamięci.

Pobudzamy do działania naszą wyobraźnię. Tworzymy w głowie pewne obrazy, łącząc je z tymi, które już posiadamy w pamięci. Tak jak sportowcy ćwiczą swoje mięśnie na np. podnosząc ciężary, czy kulturyści napinając je, a tym samym rozwijając, tak w naszej głowie wzmacniają się „mięśnie pamięci” podczas czytania.

Czytanie uwalania od stresu i uspokaja. Czytanie bardziej łagodzi stres, niż słuchanie muzyki czy spacer. Ma pozytywny wpływa na nasze ciało, które odpoczywa i regeneruje się. Podczas czytania zostajemy przeniesieni do innego świata, pozbawionego kłopotów i problemów dnia codziennego. Zmienia się wówczas nasze samopoczucie.

Czytanie kształtuje charakter. Niezależnie czy będzie to literatura obyczajowa, psychologia, kryminał, czy tematyka społeczna, z każdej pozycji jesteśmy wstanie wysunąć swoje wnioski lub dowiedzieć się całkowicie nowych rzeczy. Czytanie uczy jak zachować się w danej sytuacji, poszerza horyzonty, otwiera nas na nowe doświadczenia, po porostu nas kształtuje.

Książki pogłębiają wiedzę. Ludzie, którzy czytają regularnie i w dużych ilościach, wydają się być mądrzejsi od tych, którzy tego nie praktykują. Są bardziej świadomi swojego otoczenia, tego kim są i w jaki sposób działają poprzez bogactwo nauki, wydobyte z książek. Każda publikacja to skarbnica wiedzy. Ilekroć będziemy czytać te samą pozycję, to za każdym razem wydobędziemy z niej nowe informacje, zwrócimy uwagę na coś innego, albo na konkretną sprawę spojrzymy z innej perspektywy.

Im częstszy mamy kontakt z różnorodną literaturą tym większa ilość słów zostaje przez nas przyswojona. Poprawia się tym samym nasze wysławianie się i dowodzenie językiem. W naszej głowie pozostają nowe słowa, idiomy, wyrażenia i style pisania, charakterystyczne dla danego utworu. Pokaźny zasób słownictwa ułatwia funkcjonowanie zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Nowe wyrazy, które przyswoiliśmy wspierają nasze procesy myślowe, a to z kolei przekłada się wyrażanie naszych uczuć i myśli. Osobom oczytanym łatwiej się komunikować ze względu na zróżnicowany zakres słów.

Czytanie opóźnia demencję i spowalnia rozwój choroby Alzheimera. Czytanie zmniejsza poziom depresji, a dobry poradnik pozwala nawet wyjść z niej całkowicie. Takie publikacje zawierają wiele cennych wskazówek, dotyczących diet, ćwiczeń i zdrowego stylu życia. Zastosowanie się do nich prowadzi do ulepszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

Codzienny trening mózgu w postaci czytania może zahamować rozwój zaburzeń funkcji poznawczych w podeszłym wieku. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów wyciszenia się przed spaniem.

Czytanie fikcji literackiej ma znakomity wpływ na zdolność do empatii i znoszenia niepewnych sytuacji. To wszystko sprawia, że bardziej rozumiemy ludzkie emocje i staramy się nie popełniać tych samych błędów. Zdobywamy nową wiedzę na temat możliwości i sposobów zachowań w różnych sytuacjach, z którymi dotąd nie mieliśmy do czynienia.

Czytanie poprawia umiejętności komunikacyjne. Pomaga w łatwy sposób przekazać to, co chcemy powiedzieć. Dobra komunikacja, polepsza relacje z innymi.

Wystarczy 20 minut dziennie na czytanie, by przekonać się, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na innych czynnościach. Czytanie w znacznym stopniu poprawia pamięć, inteligencję i koncentrację. Czytanie pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Im bardziej jest on aktywny, tym dla niego lepiej. Poszerzamy swoją wiedzę na wiele tematów i wzbogacamy własne słownictwo.

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Choć statystyki nie są pozytywne i pokazują, że coraz więcej osób zamiast papierowej lektury wybiera Internet jako podstawowe źródło informacji, bez wątpienia to właśnie czytanie książek pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele wartościowych książek.

Czytanie wzbogaca słownictwo, co znacznie pomaga w opisywaniu swoich uczuć i myśli. Ludziom często umyka jakiś wyraz lub chcą coś powiedzieć, ale nie potrafią ubrać tego w słowa. Na szczęście można nad tym pracować, a czytanie jest najlepszym ćwiczeniem. Warto czytać książki zarówno podczas nauki czytania, jak i wtedy, kiedy ta umiejętność została opanowana do perfekcji. Poza tym dobrze jest zwrócić uwagę na dzieła wybitnych, polskich i zagranicznych pisarzy, którzy są prawdziwymi mistrzami we władaniu języka.

Czytanie książek to także doskonała stymulacja dla mózgu. Czytając, tworzymy w głowie obrazy, łączymy nową wiedzę z tym, co już jest nam znane. Podczas czytania lektury, neurony są nieustannie zmuszane do wysiłku, co przekłada się na lepszą pamięć.

Dlaczego warto czytać książki? Czytanie działa uspokajająco. Jeżeli wybierzesz książkę, która naprawdę Cię interesuje, stres dnia codziennego odejdzie w zapomnienie. Książki biznesowe czy poradniki warto czytać rano. Natomiast wieczorem, przed snem wybieraj powieści — ułatwi Ci to zasypianie.

Ludzie, którzy czytają, są mądrzejsi. Nie bez powodu mówi się o kimś, kto posiada wartościową wiedzę, że jest „oczytany”. Książki pozwalają na poprawę wielu aspektów swojego życia — od biznesu, poprzez relacje z innymi, po psychologię. Warto czytać książki, ponieważ to właśnie lektura sprawia, że człowiek poszerza swoje horyzonty i staje się jeszcze bardziej inteligentny.

Książki potrafią zainspirować. Czasami znajdujemy się w takim punkcie swojego życia, że nie wiemy, w którą stronę warto pójść. Dlaczego warto czytać książki? W lekturze może zainspirować wszystko — postawa głównego bohatera, odwiedzane miejsca, podejmowane decyzje, aktywności.

Czytanie książek rozwija wrażliwość na sztukę i na innych ludzi. Ludzie, którzy czytają, 3 razy częściej odwiedzają muzea, a 2 razy częściej sami malują, piszą lub fotografują. Dzięki książkom rozwija się także empatia. Angażujemy się w fikcję literacką i potrafimy postawić się na miejscu drugiego człowieka, a także go zrozumieć.

Książki wpływają także na większe zdolności analityczne. Osoby, które czytają kryminały, wymagające rozwiązywania zagadek, analizowania faktów, stawiania tez, rozwijają w sobie zdolność krytycznego i analitycznego myślenia. W tym przypadku szczególnie polecamy klasyki polskich kryminałów. Pamiętaj, że warto czytać książki już od najmłodszych lat, aby zauważyć pozytywny wpływ czytania w dorosłym życiu.

Częstsze sięganie po lekturę to także rozwijanie własnego stylu. Warto wybierać książki uznanych pisarzy, dzięki którym nauczymy się poprawności gramatycznej oraz ortograficznej. To jedna z najważniejszej korzyści, wynikającej z czytania książek, którą z pewnością doceni każdy dorosły, który już jako dziecko namiętnie czytał książki.

Dzięki czytaniu możemy postawić się w różnych sytuacjach i wyobrażać sobie, co zrobilibyśmy na miejscu bohatera. Otwieramy się tym samym na nowe doświadczenia czy wyzwania, rozszerzamy horyzonty, kształtując własną osobowość. Ponadto dziecko, czytające mądre powieści przygodowe może nauczyć się pozytywnych zachowań, które w dorosłym życiu mogą nie raz uratować człowieka z opresji.

Według badań przeprowadzonych przez amerykańską agencję wspierającą sztukę — NEA — ludzie, którzy regularnie czytają, znacznie bardziej angażują się obywatelsko oraz kulturowo. Co więcej, czytelnicy mają większą swobodę i łatwość wypowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Opodatkowanie paneli fotowoltaicznych podatkiem od nieruchomości
Next post Adam Małysz płaci kartą biometryczną Banku Pocztowego
Close

Redakcja

kontakt@merete.pl