Kombajn do zbioru borówek pozwala zaoszczędzić

Dzięki zastosowaniu kombajnu JAGODA 300 do mechanicznego zbioru borówki, można obniżyć koszty o 80% i poprawić wydajność pracy.

Aby zebrać owoc z krzewu borówki należy podczas sadzenia wykonać kilka czynności, które zmniejszą straty owoców poniżej 8%. Kombajn do borówki JAGODA 300 ustanowił nowy rekord minimalizując straty owoców w porównaniu do innych kombajnów na rynku. Lista konkretnych czynności na stronie: https://jagoda.com.pl/mechaniczne-zbiory-borowek-pozwalaja-zaoszczedzic-na-pracy/

Zalety kombajnu do zbioru borówki jednorzędowej
JAGODA 300 w porównaniu do zbioru ręcznego:

  • Może zbierać duże ilości świeżych i przetworzonych owoców.
  • Zmniejszenie zapotrzebowania na siłę roboczą.
  • Minimalizuje koszty zbiorów, w ciągu jednego sezonu kombajn zwraca się rolnikowi, który posiada kilka hektarów plantacji.
  • Zebrany owoc jest jakości deserowej. Borówka zachowuje swój naturalny nalot.

W tym roku przetestowaliśmy kombajn w różnych warunkach plantacyjnych i różnych odmianach borówki, aby pokazać jego potencjał hodowcom.

Kombajn charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i modułową konstrukcją:

  • Mniejsze zagęszczenie gleby dzięki lekkiej konstrukcji.
  • Zbiór owoców z niskich krzewów przy minimalnych stratach
  • Innowacyjna pionowa głowica wytrząsająca 920, która pozwala na regulację i regulację siły wytrząsania na krzakach.
  • Skuteczny system do czystych owoców. System wysokiego czyszczenia przeznaczony do usuwania liści i zanieczyszczeń z odbierania zebranych owoców przenośnikiem, sterowany hydraulicznie z regulacją prędkości do 1000 obr/min.
  • Wymaga ciągnika o mocy co najmniej 60 KM z WOM 540 obr./min. nadaje się do ciągłej pracy nawet w wysokiej temperaturze
  • Wiele konfiguracji przechowywania owoców
  • Hydrauliczna platforma do zbierania owoców (pozycja transportowa i robocza)
  • Regulowany hydraulicznie tunel kompletacji dostosowany do różnych warunków plantacji (wysokość: 2945 mm – 3575 mm)
  • Światło jazdy i pracy
  • Dach ochronny
  • Kierownica
  • Zbiór przeprowadzany z lub bez słupków podporowych w kształcie litery T
  • Bezprzewodowy panel sterowania (do 80 metrów).

Oferta kombajnu i innych maszyn sadowniczych na stronie https://jagoda.com.pl/ .

W ofercie znajdują się m.in: belka herbicydowa hydrauliczna https://jagoda.com.pl/belki-herbicydowe/belka-herbicydowa-tekla/ , kosiarka pielęgnacyjna https://jagoda.com.pl/kosiarki-sadownicze-rozdrabniacze/kosiarka-pielegnacyjna-balbinka/ , kosiarko-rozdrabniacz https://jagoda.com.pl/kosiarki-sadownicze-rozdrabniacze/kosiarko-rozdrabniacz-jagoda/ , otrząsarka do jabłek przemysłowych https://jagoda.com.pl/otrzasarki-do-owocow/otrzasarka-do-owocow-pestka/ , pielnik do sadu https://jagoda.com.pl/urzadzenie-do-pielenia/pielnik-boczny-zofia/ czy wózek sadowniczy https://jagoda.com.pl/wozki-sadownicze/wozek-sadowniczy-na-2-skrzyniopalety/ .

Portal informacyjny Merete

Portal udostępnia informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców.

To rodzaj serwisu informatycznego (informacyjnego), poprzez który użytkownicy mają dostęp do nowych informacji z wielu dziedzin.

Istnieje bardzo wiele różnych kryteriów, na podstawie których można oceniać informacje znalezione w Internecie. Nie istnieją jednak wytyczne, które jednoznacznie nakazywałyby wybór konkretnych kryteriów, ale można wyróżnić takie, które mogą posłużyć za podstawowy wyznacznik informacji jakościowo dobrej i wiarygodnej. Są nimi autorstwo, aktualność, dokładność, obiektywność, relewantność i wiarygodność.

Wiadome jest, że nie każdą informację będziemy oceniać wieloaspektowo, z wykorzystaniem wszystkich kryteriów. Warto jednak zastosować choćby część z nich, by mieć pewność, że informacje przez nas wykorzystywane są wiarygodne i wysokiej jakości.

Warto wiedzieć…

Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły… Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.

Postaci fikcyjne mogą stanowić takie samo źródło inspiracji co spotkanie z żywym człowiekiem. Inspirować może wszystko – aktywności, którym się oddają, miejsca, które odwiedzają, decyzje, które podejmują…

Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

Czytanie powieści wymaga od nas skupienia uwagi przez dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia naszą zdolność do koncentracji.

Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.

Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 raza mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję. 

Czytanie różnych książek na te same tematy pozwala nam poznać i porównać różne punkty widzenia, spojrzeć na rzeczy z różnej perspektywy, a w rezultacie rozwinąć nasz własny światopogląd.

Warto czytać, żeby rozwijać własną empatię. Zaangażowanie w fikcję literacką pozwala nam na postawienie się na miejscu drugiego człowieka i zrozumienie go.

Aż 82% moli książkowych przekazuje pieniądze i dobra materialne dla organizacji charytatywnych. 3 razy częściej niż osoby nieczytające są aktywnymi członkami tych organizacji.

Książki to ogromne skarbnice wiedzy. Tutaj nie trzeba dodatkowych argumentów.

Szczególnie, jeśli czytasz np. takie kryminały od Agathy Christie. Rozwiązywanie zagadek wymaga analizowania wydarzeń, faktów, motywacji postaci, stawiania tez, weryfikowania założeń… Zdecydowanie rozwija to zdolność do krytycznego i analitycznego myślenia.

Im więcej czytasz dobrych pisarzy, tym lepiej możesz rozwijać własny styl. Nie wspominając o tym, że częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej.

Stworzenie wieczornego rytuału z książką daje naszemu ciału sygnał, że pora się zrelaksować i przygotować do snu.

Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza horyzonty, kształtując nas samych.

Najszybciej newsy trafią do Internetu. Zmiany w stanie prawnym lub projekty, które mają szansę wejść w życie, branżowe nowinki, informacje o nowych technologiach, produktach – portale internetowe są miejscem, gdzie na nie trafimy. Tak jak w przypadku niebranżowych mediów internetowych, mamy zagwarantowaną szybkość dostarczania informacji. Poszerzanie swojej wiedzy poprzez lekturę branżowej prasy, książek i stron internetowych wydaje się być oczywistą ścieżką samodzielnego rozwoju swojego życia zawodowego.

W zależności od naszych potrzeb, nastawienia, upodobań itp. warto sięgać po autorów, których styl pisania, charakter ujmowania tematu nam się podobają i po prostu do nas przemawia. Nie ma potrzeby zmuszać się do czytania czegoś, co nam się zwyczajnie nie podoba. Wszak lektura ma nam sprawiać satysfakcję i przyjemność, a nie tylko dostarczać wiedzy.

Słowo pisane to nieoceniony sposób na rozpowszechnianie informacji. Pamięć ludzka jest ulotna, o czym często przekonujemy się aż za dobrze. Dzięki lekturze zyskujemy dostęp do informacji, do których możemy się praktycznie w każdej chwili odwołać i potraktować je jako swoisty pewnik, także w sytuacjach spornych czy przy wyjaśnianiu nieścisłości. Tego komfortu nie mamy w przypadku sięgania po informacje przekazane drogą ustną, które są uważane za mniej wiarygodne. Większe zaufanie do zanotowanych informacji kosztem tych powiedzianych i usłyszanych to efekt uboczny rewolucji Gutenberga.

Czytanie jest czynnością angażującą nasz mózg – można to tak w skrócie ująć, bez wchodzenia nadmiernie w medyczne szczegóły. „Muszę przemyśleć to co przeczytałem/przeczytałam” – często w ten sposób podsumowujemy lekturę (chyba, że była ona dla nas bardzo nieangażująca na poziomie intelektualnym, emocjonalnym, nie dostarczyła nam żadnych nowych informacji itp.). Dzięki czytaniu wpadniemy na nowe pomysły, kreatywne sposoby rozwiązania problemów, nowe ujęcia starego i dobrze znanego tematu. Opisany przez autora case study może stać się inspiracją do wykorzystania przez analogię pewnych rozwiązań w nowym kontekście. Osobną kwestię, choć wartą wspomnienia, stanowią teksty, które nie są inspiracją w sensie zawodowych, a przede wszystkim w zakresie samorozwoju. Z doświadczenia mogę napisać, że świetnie w tej kwestii sprawdzają się biografie znanych ludzi, których osiągnięcia lub ścieżka życia z jakiegoś powodu budzą nasz podziw czy po prostu zainteresowanie. Recepty na sukces od A do Z na skalę Billa Gatesa w takiej biografii raczej znajdziemy (zresztą wtedy cena takiej książki była inna), ale coś, co może pchnąć nasze myślenie o swojej działalności, zachęcić do odejścia z pracy na etacie i założenia własnej firmy, przemodelowania swojej oferty, wpłynięcia na sposób komunikowania się z klientami itp. Możliwości jest tu naprawdę sporo i warto je wykorzystać. Funkcję inspiracji może pełnić biografia nie tylko kogoś z naszej branży, do tego celu potrafią się też nadawać nieźle życiorysy artystów, którzy zazwyczaj w życiu nie mieli lekko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Odmowa uznania wierzytelności w postępowaniu upadłościowym
Next post W jaki sposób zmniejszyć szum komunikacyjny w firmie?
Close

Redakcja

kontakt@merete.pl