Kombajn do zbioru borówek pozwala zaoszczędzić

Dzięki zastosowaniu kombajnu JAGODA 300 do mechanicznego zbioru borówki, można obniżyć koszty o 80% i poprawić wydajność pracy.

Aby zebrać owoc z krzewu borówki należy podczas sadzenia wykonać kilka czynności, które zmniejszą straty owoców poniżej 8%. Kombajn do borówki JAGODA 300 ustanowił nowy rekord minimalizując straty owoców w porównaniu do innych kombajnów na rynku. Lista konkretnych czynności na stronie: https://jagoda.com.pl/mechaniczne-zbiory-borowek-pozwalaja-zaoszczedzic-na-pracy/

Zalety kombajnu do zbioru borówki jednorzędowej
JAGODA 300 w porównaniu do zbioru ręcznego:

 • Może zbierać duże ilości świeżych i przetworzonych owoców.
 • Zmniejszenie zapotrzebowania na siłę roboczą.
 • Minimalizuje koszty zbiorów, w ciągu jednego sezonu kombajn zwraca się rolnikowi, który posiada kilka hektarów plantacji.
 • Zebrany owoc jest jakości deserowej. Borówka zachowuje swój naturalny nalot.

W tym roku przetestowaliśmy kombajn w różnych warunkach plantacyjnych i różnych odmianach borówki, aby pokazać jego potencjał hodowcom.

Kombajn charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i modułową konstrukcją:

 • Mniejsze zagęszczenie gleby dzięki lekkiej konstrukcji.
 • Zbiór owoców z niskich krzewów przy minimalnych stratach
 • Innowacyjna pionowa głowica wytrząsająca 920, która pozwala na regulację i regulację siły wytrząsania na krzakach.
 • Skuteczny system do czystych owoców. System wysokiego czyszczenia przeznaczony do usuwania liści i zanieczyszczeń z odbierania zebranych owoców przenośnikiem, sterowany hydraulicznie z regulacją prędkości do 1000 obr/min.
 • Wymaga ciągnika o mocy co najmniej 60 KM z WOM 540 obr./min. nadaje się do ciągłej pracy nawet w wysokiej temperaturze
 • Wiele konfiguracji przechowywania owoców
 • Hydrauliczna platforma do zbierania owoców (pozycja transportowa i robocza)
 • Regulowany hydraulicznie tunel kompletacji dostosowany do różnych warunków plantacji (wysokość: 2945 mm – 3575 mm)
 • Światło jazdy i pracy
 • Dach ochronny
 • Kierownica
 • Zbiór przeprowadzany z lub bez słupków podporowych w kształcie litery T
 • Bezprzewodowy panel sterowania (do 80 metrów).

Oferta kombajnu i innych maszyn sadowniczych na stronie https://jagoda.com.pl/ .

W ofercie znajdują się m.in: belka herbicydowa hydrauliczna https://jagoda.com.pl/belki-herbicydowe/belka-herbicydowa-tekla/ , kosiarka pielęgnacyjna https://jagoda.com.pl/kosiarki-sadownicze-rozdrabniacze/kosiarka-pielegnacyjna-balbinka/ , kosiarko-rozdrabniacz https://jagoda.com.pl/kosiarki-sadownicze-rozdrabniacze/kosiarko-rozdrabniacz-jagoda/ , otrząsarka do jabłek przemysłowych https://jagoda.com.pl/otrzasarki-do-owocow/otrzasarka-do-owocow-pestka/ , pielnik do sadu https://jagoda.com.pl/urzadzenie-do-pielenia/pielnik-boczny-zofia/ czy wózek sadowniczy https://jagoda.com.pl/wozki-sadownicze/wozek-sadowniczy-na-2-skrzyniopalety/ .

Portal informacyjny Merete

Portal udostępnia informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców.

To rodzaj serwisu informatycznego (informacyjnego), poprzez który użytkownicy mają dostęp do nowych informacji z wielu dziedzin.

Istnieje bardzo wiele różnych kryteriów, na podstawie których można oceniać informacje znalezione w Internecie. Nie istnieją jednak wytyczne, które jednoznacznie nakazywałyby wybór konkretnych kryteriów, ale można wyróżnić takie, które mogą posłużyć za podstawowy wyznacznik informacji jakościowo dobrej i wiarygodnej. Są nimi autorstwo, aktualność, dokładność, obiektywność, relewantność i wiarygodność.

Wiadome jest, że nie każdą informację będziemy oceniać wieloaspektowo, z wykorzystaniem wszystkich kryteriów. Warto jednak zastosować choćby część z nich, by mieć pewność, że informacje przez nas wykorzystywane są wiarygodne i wysokiej jakości.

Warto wiedzieć…

Najszybciej newsy trafią do Internetu. Zmiany w stanie prawnym lub projekty, które mają szansę wejść w życie, branżowe nowinki, informacje o nowych technologiach, produktach – portale internetowe są miejscem, gdzie na nie trafimy. Tak jak w przypadku niebranżowych mediów internetowych, mamy zagwarantowaną szybkość dostarczania informacji. Poszerzanie swojej wiedzy poprzez lekturę branżowej prasy, książek i stron internetowych wydaje się być oczywistą ścieżką samodzielnego rozwoju swojego życia zawodowego.

W zależności od naszych potrzeb, nastawienia, upodobań itp. warto sięgać po autorów, których styl pisania, charakter ujmowania tematu nam się podobają i po prostu do nas przemawia. Nie ma potrzeby zmuszać się do czytania czegoś, co nam się zwyczajnie nie podoba. Wszak lektura ma nam sprawiać satysfakcję i przyjemność, a nie tylko dostarczać wiedzy.

Słowo pisane to nieoceniony sposób na rozpowszechnianie informacji. Pamięć ludzka jest ulotna, o czym często przekonujemy się aż za dobrze. Dzięki lekturze zyskujemy dostęp do informacji, do których możemy się praktycznie w każdej chwili odwołać i potraktować je jako swoisty pewnik, także w sytuacjach spornych czy przy wyjaśnianiu nieścisłości. Tego komfortu nie mamy w przypadku sięgania po informacje przekazane drogą ustną, które są uważane za mniej wiarygodne. Większe zaufanie do zanotowanych informacji kosztem tych powiedzianych i usłyszanych to efekt uboczny rewolucji Gutenberga.

Czytanie jest czynnością angażującą nasz mózg – można to tak w skrócie ująć, bez wchodzenia nadmiernie w medyczne szczegóły. „Muszę przemyśleć to co przeczytałem/przeczytałam” – często w ten sposób podsumowujemy lekturę (chyba, że była ona dla nas bardzo nieangażująca na poziomie intelektualnym, emocjonalnym, nie dostarczyła nam żadnych nowych informacji itp.). Dzięki czytaniu wpadniemy na nowe pomysły, kreatywne sposoby rozwiązania problemów, nowe ujęcia starego i dobrze znanego tematu. Opisany przez autora case study może stać się inspiracją do wykorzystania przez analogię pewnych rozwiązań w nowym kontekście. Osobną kwestię, choć wartą wspomnienia, stanowią teksty, które nie są inspiracją w sensie zawodowych, a przede wszystkim w zakresie samorozwoju. Z doświadczenia mogę napisać, że świetnie w tej kwestii sprawdzają się biografie znanych ludzi, których osiągnięcia lub ścieżka życia z jakiegoś powodu budzą nasz podziw czy po prostu zainteresowanie. Recepty na sukces od A do Z na skalę Billa Gatesa w takiej biografii raczej znajdziemy (zresztą wtedy cena takiej książki była inna), ale coś, co może pchnąć nasze myślenie o swojej działalności, zachęcić do odejścia z pracy na etacie i założenia własnej firmy, przemodelowania swojej oferty, wpłynięcia na sposób komunikowania się z klientami itp. Możliwości jest tu naprawdę sporo i warto je wykorzystać. Funkcję inspiracji może pełnić biografia nie tylko kogoś z naszej branży, do tego celu potrafią się też nadawać nieźle życiorysy artystów, którzy zazwyczaj w życiu nie mieli lekko.

Dzięki czytaniu czasopism możliwe jest poszerzenie posiadanej przez siebie wiedzy. W obecnych czasach gazety i czasopisma mają bardzo zróżnicowaną tematykę, dlatego z całą pewnością każdy człowiek znajdzie coś, co będzie mu w pełni odpowiadało.

Dzięki czytaniu czasopism istnieje możliwość odwoływania się do wcześniej przeczytanych tekstów, co ma bardzo duże znaczenie dla wielu osób. Źródła wiedzy są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim człowiek może się rozwijać oraz poznawać nowe dla siebie rzeczy. Odwoływanie się do przeczytanych tekstów ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci oraz młodzieży. Te grupy dopiero poznają świat i zasady, które w nim panują. Dlatego odwoływanie się do przeczytanych tekstów kultury jest bardzo istotne. Gazetki dla dzieci i czasopisma dla młodzieży sprawdzą się w tym przypadku najlepiej, dlatego warto umożliwić dzieciom oraz młodzieży zapoznawanie się z nimi oraz czytanie.

Zarówno gazetki dla dzieci, jak i czasopisma dla młodzieży mogą w odpowiedni sposób zainspirować młodego człowieka do działania. Jest to bardzo istotny aspekt czytania czasopism, dlatego powinno się na niego zwrócić szczególną uwagę. Czytanie w skuteczny sposób angażuje mózg do pracy i skłania do myślenia nad przeczytaną treścią. Dlatego warto zapoznawać się z literaturą z różnych źródeł, a także czasopismami, które mają dość szeroką tematykę. Dzięki dokonaniu wyboru odpowiednich dla siebie pozycji człowiek z całą pewnością będzie bardziej zachęcony do działania.

Gazety i czasopisma bez wątpienia umożliwiają zdobycie nowej wiedzy orz pogłębienie wiedzy, którą się już posiada. Dodatkowo dzięki nim można również bardzo zyskać na profesjonalizmie, co w przypadku niektórych osób ma dość duże znaczenie. Szczególnie interesujące jest czytanie czasopism, w których znajdują się artykuły autorytetów z danej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Odmowa uznania wierzytelności w postępowaniu upadłościowym
Next post W jaki sposób zmniejszyć szum komunikacyjny w firmie?
Close

Redakcja

kontakt@merete.pl