Sii Polska otwiera 15. oddział w Szczecinie! W 2023 r. planuje zatrudnić kolejne 100 osób i zwiększyć powierzchnię biurową 3-kronie

Lider rynku usług IT, inżynierii i BPO inwestuje w 15. lokalizację w Polsce i otwiera biuro w sercu Szczecina. Ośmiokrotny zwycięzca tytułu Great Place to Work bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego nad ogromnym potencjałem zachodniopomorskiego oddziału Sii na starcie pracuje już ponad 30 osób. Dowiedz się więcej o najmłodszym oddziale Sii!

Sii Polska obecnie zatrudnia ponad 7 000 najwyższej klasy ekspertów, realizując projekty dla liderów nowoczesnych sektorów gospodarki. Po Częstochowie, Pile, Bydgoszczy, Gliwicach i Białymstoku lider usług transformacji cyfrowej, inżynierii i doradztwa biznesowego otworzył w Szczecinie swój 15.oddział.

– Cieszymy się, że firma Sii wybrała nasze miasto – mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina.  Kolejny raz potwierdza się, że Szczecin jest atrakcyjnym miejscem dla rozwoju usług związanych z nowymi technologiami. U nas jest klimat nie tylko do kreatywnej pracy, ale też do spędzania wolnych chwil w otoczeniu ciekawej architektury czy wszechobecnej zieleni i wody. To wszystko jest bardzo ważne w wyborze swojego miejsca do życia. Staramy się konsekwentnie budować markę Szczecina i odsłaniać nasz wysoki potencjał dla inwestorów. Wybór Szczecina przez firmę Sii utwierdza nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku – dodaje.

W najmłodszym oddziale Sii pracuje już ponad 30 osób. Nowoczesne biuro znajduje się w budynku Oxygen, dziewięciokondygnacyjnym biurowcu, którego bryła na dobre wpisała się w krajobraz centrum Szczecina. To zielona, przytulna i wygłuszona przestrzeń do pracy, z dedykowanym laboratorium dla systemów wbudowanych, salą konferencyjną, kuchnią i strefą relaksu. Dekoracje w biurze nawiązują do motywu miasta, przemycając morski klimat.

– Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego oraz jednym z największych ośrodków gospodarczych północnej Polski – mówi Agnieszka Haracz, Regional Manager Sii Szczecin. W Szczecinie w branży IT jest zatrudnionych obecnie 2 500 osób. Nasz region w szczególności specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla branży automotive, pod tym względem Szczecin to jeden z głównych ośrodków w Polsce i Europie. Ponadto coraz większą rolę w lokalnej gospodarce odgrywa sektor usług biznesowych, m.in. centra BPO, SSC, IT i R&D. Co więcej, atrakcyjność miasta jako lokalizacji inwestycyjnej potęguje bliskość lotniska Berlin-Tegel i Berlin-Schönefeld – dodaje.

Międzynarodowe i ściśle tajne projekty

Oprócz branży motoryzacyjnej Sii Szczecin współpracuje już z wieloma klientami w Polsce i na całym świecie, takimi jak fińskie przedsiębiorstwo produkcji maszyn, lider protetyki słuchu, duński producent sprzętu medycznego, duński twórca rozwiązań do pobierania próbek krwi czy międzynarodowy producent i wydawca gier mobilnych. Eksperci Sii to przede wszystkim developerzy C++, C Embedded, Autosar, ale też Java, ETL, .Net, JavaScript i Sharepoint, testerzy, administratorzy systemów, analitycy, project managerowie oraz konsultanci, który budują rozwiązania ważne dla użytkowników międzynarodowych.

– Działam w niedużym projekcie zajmującym się realizacją modułu sterowania dachem w nowym modelu kabrioletu od znanego na całym świecie producenta samochodów sportowych oraz luksusowych samochodów osobowych. Cieszę się, że wraz z otwarciem biura Sii w Szczecinie pojawiają się nowe możliwości współpracy z branżą automotive – mówi Radosław Pokora, Software Engineer w  Sii Polska.

Zadania realizowane przez ekspertów Sii ze Szczecina często wiążą się z zachowaniem bezpieczeństwa na drogach.

– Realizujemy ściśle tajne projekty – mówi Sebastian Zarzycki, Software Engineer w Sii Polska. Mój na przykład dotyczy stworzenia kolejnej wersji urządzenia emitującego dźwięk w samochodach elektrycznych i hybrydowych, aby piesi nie byli zaskoczeni obecnością bezgłośnie poruszającego się pojazdu podczas beztroskiej wędrówki po jezdni czy parkingu. Urządzenia te będą montowane w znanych markach aut produkcji europejskiej i azjatyckiej, sprzedawanych na całym świecie. Kiedy słyszycie samochód elektryczny, wiedzcie, że ten dziwny dźwięk nie jest emitowany przez silnik, lecz wydobywa się z głośnika, za co odpowiada skomplikowane oprogramowanie działające na kilkurdzeniowym mikroprocesorze – zdradza.

– Mój zespół jest odpowiedzialny za diagnostykę w projekcie dla dostawcy typu Tier1, dotyczącym urządzenia do monitorowania kierowcy (DMS), związanego z nowymi normami europejskimi. Urządzenie potrafi np. stwierdzić poziom zmęczenia kierowcy, monitoruje czy nie jest rozproszony i czy patrzy na drogę – mówi Maciej Krempa, Software Engineer w Sii Polska.

Projekty Sii Szczecin to również zaawansowane rozwiązania analityczne.

– Jestem planistą w projekcie związanym z modernizacją lotniska LAX w Los Angeles, które jest obecnie trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie – wyjaśnia Paweł Kozłowski, Project Manager w Sii Polska. By usprawnić obsługę pasażerów oraz oddalić ruch samochodowy od samych terminali zdecydowano się tam na stworzenie bezkolizyjnego systemu transportowego opartego o zautomatyzowaną kolejkę elektryczną (Automated People Mover). Pociągi autonomiczne będą poruszać się po linii o długości ok. 2.25 mili i zatrzymywać na stacjach łączących terminale lotniskowe z liniami metra, parkingami samochodowymi i skonsolidowanymi centrami wypożyczalni samochodów. W ramach projektu LAX Integrated Express Solutions (LINXS) będzie również obsługiwał i utrzymywał nowy zautomatyzowany system przemieszczania osób – dodaje.

Rozwój przede wszystkim

Sii wciąż zdobywa kolejnych klientów i rozwija nowe projekty, umożliwiając pracownikom zmianę ich zadań przez aplikacje Job Changer i Job Market. Mają oni możliwość wyboru spośród ponad 1000 otwartych wewnętrznie stanowisk – większość z nich zakłada również pracę zdalną. Sam Szczecin planuje powiększać się, zatrudniając do 4 osób miesięcznie.

– Profile, których w tej chwili poszukujemy to głównie specjaliści związani z systemami wbudowanymi, czyli developerzy C i C++ oraz developerzy Autosar – mówi Agnieszka Haracz, Regional Manager oddziału. Szukamy również testerów automatyzujących, administratorów aplikacji oraz developerów front i back-endowych. Mamy w tej chwili 30 wolnych stanowisk. – Na rok 2023 planujemy bardzo aktywny rozwój – zatrudnimy kolejne 100 osób – a co za tym idzie, zwiększymy powierzchnię biurową co najmniej 3-krotnie. Nasza strategia zakłada również pozyskiwanie nowych klientów na terenie Szczecina, ale również całego województwa zachodniopomorskiego – podsumowuje.

Projekty technologiczne to jednak nie wszystko. W firmie prężnie działa program Sii Power Volunteers, który poprzez dofinansowanie finansowe wspiera pracowników zaangażowanych w działania na rzecz społeczeństwa i środowiska. Na najbliższe miesiące w jednym ze szpitali w Szczecinie planowany jest wolontariat pracowniczy we współpracy z warszawską Fundacją Cancer Fighters. Ośmiokrotny zwycięzca tytułu Great Place to Work przekaże na ten cel 30 000 zł.

Portal informacyjny Merete

Portal udostępnia informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców.

To rodzaj serwisu informatycznego (informacyjnego), poprzez który użytkownicy mają dostęp do nowych informacji z wielu dziedzin.

Istnieje bardzo wiele różnych kryteriów, na podstawie których można oceniać informacje znalezione w Internecie. Nie istnieją jednak wytyczne, które jednoznacznie nakazywałyby wybór konkretnych kryteriów, ale można wyróżnić takie, które mogą posłużyć za podstawowy wyznacznik informacji jakościowo dobrej i wiarygodnej. Są nimi autorstwo, aktualność, dokładność, obiektywność, relewantność i wiarygodność.

Wiadome jest, że nie każdą informację będziemy oceniać wieloaspektowo, z wykorzystaniem wszystkich kryteriów. Warto jednak zastosować choćby część z nich, by mieć pewność, że informacje przez nas wykorzystywane są wiarygodne i wysokiej jakości.

Warto wiedzieć…

Dzięki czytaniu czasopism możliwe jest poszerzenie posiadanej przez siebie wiedzy. W obecnych czasach gazety i czasopisma mają bardzo zróżnicowaną tematykę, dlatego z całą pewnością każdy człowiek znajdzie coś, co będzie mu w pełni odpowiadało.

Dzięki czytaniu czasopism istnieje możliwość odwoływania się do wcześniej przeczytanych tekstów, co ma bardzo duże znaczenie dla wielu osób. Źródła wiedzy są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim człowiek może się rozwijać oraz poznawać nowe dla siebie rzeczy. Odwoływanie się do przeczytanych tekstów ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci oraz młodzieży. Te grupy dopiero poznają świat i zasady, które w nim panują. Dlatego odwoływanie się do przeczytanych tekstów kultury jest bardzo istotne. Gazetki dla dzieci i czasopisma dla młodzieży sprawdzą się w tym przypadku najlepiej, dlatego warto umożliwić dzieciom oraz młodzieży zapoznawanie się z nimi oraz czytanie.

Zarówno gazetki dla dzieci, jak i czasopisma dla młodzieży mogą w odpowiedni sposób zainspirować młodego człowieka do działania. Jest to bardzo istotny aspekt czytania czasopism, dlatego powinno się na niego zwrócić szczególną uwagę. Czytanie w skuteczny sposób angażuje mózg do pracy i skłania do myślenia nad przeczytaną treścią. Dlatego warto zapoznawać się z literaturą z różnych źródeł, a także czasopismami, które mają dość szeroką tematykę. Dzięki dokonaniu wyboru odpowiednich dla siebie pozycji człowiek z całą pewnością będzie bardziej zachęcony do działania.

Gazety i czasopisma bez wątpienia umożliwiają zdobycie nowej wiedzy orz pogłębienie wiedzy, którą się już posiada. Dodatkowo dzięki nim można również bardzo zyskać na profesjonalizmie, co w przypadku niektórych osób ma dość duże znaczenie. Szczególnie interesujące jest czytanie czasopism, w których znajdują się artykuły autorytetów z danej branży.

Dzięki czytaniu czasopism możliwe jest poszerzenie posiadanej przez siebie wiedzy. W obecnych czasach gazety i czasopisma mają bardzo zróżnicowaną tematykę, dlatego z całą pewnością każdy człowiek znajdzie coś, co będzie mu w pełni odpowiadało.

Dzięki czytaniu czasopism istnieje możliwość odwoływania się do wcześniej przeczytanych tekstów, co ma bardzo duże znaczenie dla wielu osób. Źródła wiedzy są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim człowiek może się rozwijać oraz poznawać nowe dla siebie rzeczy. Odwoływanie się do przeczytanych tekstów ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci oraz młodzieży. Te grupy dopiero poznają świat i zasady, które w nim panują. Dlatego odwoływanie się do przeczytanych tekstów kultury jest bardzo istotne. Gazetki dla dzieci i czasopisma dla młodzieży sprawdzą się w tym przypadku najlepiej, dlatego warto umożliwić dzieciom oraz młodzieży zapoznawanie się z nimi oraz czytanie.

Zarówno gazetki dla dzieci, jak i czasopisma dla młodzieży mogą w odpowiedni sposób zainspirować młodego człowieka do działania. Jest to bardzo istotny aspekt czytania czasopism, dlatego powinno się na niego zwrócić szczególną uwagę. Czytanie w skuteczny sposób angażuje mózg do pracy i skłania do myślenia nad przeczytaną treścią. Dlatego warto zapoznawać się z literaturą z różnych źródeł, a także czasopismami, które mają dość szeroką tematykę. Dzięki dokonaniu wyboru odpowiednich dla siebie pozycji człowiek z całą pewnością będzie bardziej zachęcony do działania.

Gazety i czasopisma bez wątpienia umożliwiają zdobycie nowej wiedzy orz pogłębienie wiedzy, którą się już posiada. Dodatkowo dzięki nim można również bardzo zyskać na profesjonalizmie, co w przypadku niektórych osób ma dość duże znaczenie. Szczególnie interesujące jest czytanie czasopism, w których znajdują się artykuły autorytetów z danej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Formentor VZ5 Taiga Grey – limitowana edycja 999 sztuk wchodzi do produkcji
Next post W Banku Pocztowym można już złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach programu Dobry Start
Close

Redakcja

kontakt@merete.pl