ogrodzenie-panelowe-2d-1280x720

Ogrodzenia panelowe metalowe – rodzaje, właściwości i przeznaczenie

Ogrodzenie każdej posesji niezależnie od tego czy jest to prywatny dom czy siedziba przedsiębiorstwa stanowi ważny aspekt świadczący o wizerunku właścicieli. Jednak warto zadbać również o to, aby ogrodzenie po za estetycznym wyglądem zabezpieczało także działkę przed obcymi zwierzętami oraz złodziejami.

Bezpieczeństwo dzięki panelom 656 i 868

Panele 656 składające się z ocynkowanych drutów o średnicy 5 mm mają wymiary 2500 mm szerokości oraz 1630 mm wysokości. Parametry te sprawiają, że ogrodzenie zabezpieczy posesje za równo przed włamywaczami, których odstraszać będzie wysokość, a w szczególności przed zwierzętami. Dodatkowo ogrodzenie złożone z paneli 656 charakteryzuje wytrzymałość oraz estetyka wyglądu. Swoje zastosowanie znajdują na przykład w ogrodzeniach magazynów. Panele ogrodzeniowe 868 wykonane są z dobrej jakości stali odpornej na korozje. Możliwość wyboru różnych wzorów oraz parametrów sprawia, że znajdują swoje zastosowanie przy ogradzaniu placów zabaw, boisk, ogrodów czy parków.

Piękniejszy ogród z panelami 3D

Panele 3D charakteryzują się wysoką odpornością na warunki pogodowe. Dodatkowo są sztywniejsze od paneli 2D przy czym ich naprawa lub konserwacja wcale nie jest trudniejsza. Dlatego swoje zastosowanie bardzo często znajdują u osób które cenią sobie wygląd swojego ogrodu. Do pięknych rabat kwiatowych i zasadzonych krzów, aby dostosować ogrodzenie panele 3D można obsadzić roślinnością. Sprawia to, że wybrane ogrodzenie będzie komponowało się z resztą bujnie obsadzonego ogrodu. Przy czym wytrzymałość charakteryzująca panele 3D sprawia, że po za wyglądem zapewniają także drugi ważny aspekt jakim jest bezpieczeństwo.

Jakie właściwości rozpatrywać przy zakupie paneli

Przed udaniem się do sklepu warto przeanalizować jakie parametry powinny cechować nasze panele ogrodzeniowe. Dobór odpowiedniej grubości drutów to aspekt jaki powinno się rozpatrywać w pierwszej kolejności. Następnie powinno się zwrócić uwagę na rozmiar oczek od których, tak jak od grubości zależy wytrzymałość. Dobrze aby metal z jakiego wykonane będą panele był odporny na korozję na którą narażony jest przez cały czas użytkowania. Trzeba zadbać także o właściwy kształt i grubość ścianek słupka. Mało istotną własnością jest kolor, dlatego każdy może dopasować go pod swój styl i upodobania.

Jakie panele do domu lub firmy ?

Odpowiedni dobór ogrodzeń panelowych metalowych zależy przede wszystkim od określenia czy swoje zastosowanie będą spełniać w domach czy budynkach firmowych. Wiadomo, że wybierając ogrodzenie do domu mamy większe pole manewru, ponieważ możemy dobrać ogrodzenie pod swoje upodobania. I tu właściwie każdy rodzaj ogrodzenia jest dobry w zależności od gustu. Przy wyborze ogrodzeń do placów firmy należy przeanalizować każdy szczegół, aby wybrać takie które zapewni ochronę oraz będzie świadczyło o dobrym wizerunku firmy. Obraz przedsiębiorstwa jest bardzo ważny wiec ogrodzenie powinno być estetyczne.

Jak widać łącząc poszczególne właściwości paneli metalowych można otrzymać kombinację ogrodzenia niezapewniającego bezpieczeństwo, które będzie za równo odpowiednio wyglądało. Szeroki wybór sprawia, że każdy dopasuje coś odpowiedniego do swoich potrzeb.


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Podziel się:

Redakcja

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij