Thomas Schäfer nowym Prezesem Zarządu SEAT S.A. Laura Carnicero i Markus Haupt dołączają do jego struktur

Wayne Griffiths wzmacnia swój zespół, aby stawić czoła największej transformacji w historii SEAT-a. Laura Carnicero i Markus Haupt zostali mianowani odpowiednio nowymi Członkiem Zarządu ds. Ludzi i Organizacji oraz nowym Członkiem Zarządu ds. Produkcji i Logistyki, wzmacniając kadrę kierowniczą firmy. Powołano również nowego Prezesa Zarządu. Został nim Thomas Schäfer i zastąpi na tym stanowisku Thomasa Schmalla.

Thomas Schäfer, dyrektor generalny marki Volkswagen, został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu SEAT S.A. Stanowisko obejmie od 8 lipca. Nominacja ta wpisuje się w ramy ostatnich zmian w Grupie Volkswagen, w tym mianowania Schäfera jako nowego członka Zarządu odpowiedzialnego za Grupę Marki „Volume”, w skład której wchodzą: Volkswagen, Volkswagen Samochody Użytkowe, SEAT/CUPRA oraz ŠKODA. Wspólnym celem zmian jest intensyfikacja i przyspieszenie współpracy w ramach Grupy Marki.

Laura Carnicero, obecnie Dyrektor ds. Personelu w SEAT S.A., zastępuje Xaviera Rosa i stoi przed wyzwaniem, aby stawić czoła transformacji firmy w kierunku elektryfikacji i rozwoju marki CUPRA w nadchodzących latach. Nowe stanowisko obejmuje od 1 lipca. Markus Haupt, obecnie prezes Volkswagen Navarra, dołączy do SEAT S.A. 1 września 2022 roku. W nowej roli będzie promował synergie produkcyjne między fabrykami Grupy Volkswagen na Półwyspie Iberyjskim (Martorell, Pampeluna i Palmela w Portugalii). Dyrektor zastąpi Herberta Steinera, który odchodzi z firmy, by podjąć nowe wyzwania zawodowe.

Nowy Prezes Zarządu

Thomas Schäfer posiada bogate doświadczenie w międzynarodowym przemyśle motoryzacyjnym. Swoją karierę rozpoczął w firmie Daimler AG w Stuttgarcie w 1994 roku, gdzie zajmował różne stanowiska kierownicze wyższego szczebla. Schäfer dołączył do Grupy Volkswagen w 2012 roku, początkowo kierując działem produkcji międzynarodowej, gdzie odpowiadał m.in. za prowadzenie negocjacji dotyczących nowych zakładów produkcyjnych. Schäfer został prezesem i dyrektorem zarządzającym Grupy Volkswagen w RPA w 2015 roku i był odpowiedzialny za działalność marki w tym kraju oraz rozwój marek Grupy w regionie Afryki Subsaharyjskiej. Schäfer został mianowany Prezesem Zarządu ŠKODA AUTO w sierpniu 2020 r.

Schäfer na czele zarządu firmy zastąpi Thomasa Schmalla. Wraz z Waynem Griffithsem, będzie napędzać rozwój marki CUPRA oraz transformację firmy w celu pozycjonowania Hiszpanii w centrum samochodów elektrycznych w Europie. W ostatnich miesiącach, podczas kadencji Schmalla, powstał przełomowy projekt Future: Fast Forward, w ramach którego uruchomiono program inwestycyjny o wartości 10 miliardów euro przy współpracy partnerów, a lokalizacją planowanej gigafabryki Grupy Volkswagen została Walencja.

Nowy prezes dołączy do Rady Dyrektorów, zasiadając obok m.in. dr Ingrun-Ulla Bartölke, dr Olivera Blume, Danieli Cavallo, Luisa Comasa Martíneza de Tejada, dr Stefana Piëcha, dr Josepa Piqué oraz Marka Porsche.

– Nadchodzące lata będą dla marek SEAT i CUPRA pełne wielu wyzwań. Firma realizuje kluczowe projekty strategiczne dla całej Grupy Volkswagen, w tym rozwój biznesu, czy elektryfikację rynku samochodów w Hiszpanii poprzez projektowanie, rozwój i produkcję miejskich modeli pojazdów elektrycznych dla naszych marek Volume. Dzięki swojej wiedzy i pasji nasz hiszpański zespół będzie z pewnością odgrywał ważną rolę w osiągnięciu sukcesu. Nie mogę się doczekać, aby móc wspierać firmy SEAT i CUPRA w ich drodze ku przyszłości jako silnego, zaangażowanego partnera w ramach grupy marek wolumenowych – stwierdził nowy Prezes Zarządu SEAT S.A., Thomas Schäfer.

Inżynier z pasją do ludzi

Laura Carnicero posiada tytuł doktora inżynierii przemysłowej na Universitat Politècnica de Catalunya (UPC). Jej doświadczenie w branży motoryzacyjnej sięga 1999 roku, kiedy dołączyła do SEAT S.A. a rok później przeniosła się do centrali Grupy Volkswagen, aby dołączyć do zespołu badawczego zajmującego się spawaniem laserowym. W 2001 roku Carnicero wróciła do Barcelony i rozpoczęła karierę, zajmując różne stanowiska w firmie w obszarach technicznych, takich jak produkcja i planowanie produktu.

W 2015 roku Carnicero dokonała radykalnego zwrotu w swojej karierze zawodowej i dołączyła do działu HR jako Dyrektor ds. Szkoleń i Rozwoju w SEAT S.A., gdzie była również Dyrektorem Szkoły Praktykantów. W tym okresie Carnicero realizowała program transformacji w kierunku Przemysłu 4.0, aby zapewnić pracownikom niezbędne umiejętności i narzędzia dla przyszłych profili zawodowych. Ponadto z dużym sukcesem wdrożyła program kształcenia ustawicznego „Always Learning”. Od dwóch lat pełni funkcję Dyrektora Personalnego firmy. Pod jej kierownictwem w całej organizacji została zainicjowana zmiana kulturowa – wprowadzono różne strategie skierowane do 15 000 pracowników.

– Laura Carnicero to silna liderka z udokumentowanym doświadczeniem w naszej firmie. Ta nominacja jest wyrazem uznania dla jej pracy i osiągnięć oraz talentu. Ludzie są najważniejszą siłą napędową naszej organizacji. Jestem przekonany, że Laura jest osobiście zaangażowana w transformację naszej firmy – podkreślił Wayne Griffiths, prezes SEAT S.A.

Kariera między Hiszpanią a Niemcami

Markus Haupt szkolił się w zarządzaniu biznesem w Barcelonie i ma ponad 20-letnie międzynarodowe doświadczenie w Grupie Volkswagen, w której karierę zawodową rozpoczął w 2001 roku. W początkowych latach pracy w SEAT S.A. i Audi, Haupt specjalizował się w prototypach, aż do 2004 roku, kiedy powrócił do hiszpańskiej firmy jako kierownik procesu i zarządzania projektami w SEAT Preseries, gdzie odegrał decydującą rolę we wprowadzeniu na rynek Audi Q3.

Haupt kierował dużymi projektami produkcyjnymi w Wolfsburgu oraz współtworzył udaną seryjną premierę modelu T-Roc w miejscowości Palmela w Portugalii. W ostatnich latach, aż do powrotu do SEAT S.A., Haupt miał okazję jako prezes Volkswagen Navarra S.A., kierować w całej Grupie zmianą produkcji w kierunku mobilności elektrycznej.

 – Markus jest ekspertem w produkcji, procesach i bardzo dobrze zna SEAT-a. Cieszę się, że podjął wyzwanie zelektryfikowania firmy i jest zdecydowany uczynić z Hiszpanii przyszły hub dla elektromobilności w Europie – komentuje Griffiths.

Zmiany personalne mają na celu wzmocnienie zespołu w momencie zwrotnym w historii hiszpańskiego producenta, czyli elektryfikacji rynku motoryzacyjnego na Półwyspie Iberyjskim.

SEAT to jedyna firma, która projektuje, produkuje i sprzedaje samochody w Hiszpanii. Należy do Grupy Volkswagen, a międzynarodową działalność prowadzi z siedziby zlokalizowanej w Martorell (w prowincji Barcelona). Eksportuje 80% produkowanych pojazdów i działa w 80 krajach na wszystkich kontynentach. W 2019 roku firma SEAT sprzedała łącznie 574 100 samochodów, ustanawiając nowy rekord sprzedaży. 

Grupa SEAT zatrudnia łącznię ponad 15 000 specjalistów w trzech centrach produkcyjnych zlokalizowanych w Barcelonie, El Prat de Llobregat oraz Martorell, w których powstają cieszące się dużym powodzeniem modele Ibiza, Arona i Leon. Pozostałe modele firma produkuje w Czechach, Niemczech, Portugalii oraz na Słowacji. 

SEAT jest największym przemysłowym inwestorem w badania i rozwój w Hiszpanii. Posiada własne centrum oprogramowania SEAT:CODE oraz centrum technologiczne, które funkcjonuje jako centrum wymiany wiedzy łączące 1000 inżynierów. Samochody firmy już teraz mogą pochwalić się najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny łączności, a globalny proces cyfryzacji wdrażany przez SEAT-a ma na celu promowanie przyszłości opartej na mobilności. 

Stałe dążenie do innowacji przełożyło się na uruchomienie w Polsce w 2020 roku dwóch platform online ułatwiających klientom kontakt z marką SEAT oraz wybór i zakup samochodu. Wirtualny Salon dostępny na portalu SEAT.pl to interaktywny showroom oferujący ogólnodostępne pokazy samochodów na żywo oraz prywatne wideokonsultacje z doradcą, który przedstawi i omówi wybrany model. Platforma Sales Online dostępna pod adresem Sklep.SEAT.pl to z kolei kompletne narzędzie ułatwiające wyszukanie i zamówienie samochodu dostępnego w polskiej sieci dealerskiej SEAT-a. Sales Online zapewnia zarazem dostęp do atrakcyjnej oferty finansowej leasingu konsumenckiego, niedostępnego w stacjonarnych salonach marki. 

Portal informacyjny Merete

Portal udostępnia informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców.

To rodzaj serwisu informatycznego (informacyjnego), poprzez który użytkownicy mają dostęp do nowych informacji z wielu dziedzin.

Istnieje bardzo wiele różnych kryteriów, na podstawie których można oceniać informacje znalezione w Internecie. Nie istnieją jednak wytyczne, które jednoznacznie nakazywałyby wybór konkretnych kryteriów, ale można wyróżnić takie, które mogą posłużyć za podstawowy wyznacznik informacji jakościowo dobrej i wiarygodnej. Są nimi autorstwo, aktualność, dokładność, obiektywność, relewantność i wiarygodność.

Wiadome jest, że nie każdą informację będziemy oceniać wieloaspektowo, z wykorzystaniem wszystkich kryteriów. Warto jednak zastosować choćby część z nich, by mieć pewność, że informacje przez nas wykorzystywane są wiarygodne i wysokiej jakości.

Warto wiedzieć…

Czytanie daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu.

Czytanie poprawia pamięć. Gdy mózg stara się wszystko zapamiętać, wówczas pamięć staje się lepsza. Przy każdej kolejnej publikacji, tworzą się nowe ścieżki, wzmacniające już te istniejące. Podczas czytania jest więcej czasu na myślenie, analizowanie, refleksję. Można wrócić do konkretnego fragmentu i przeczytać go kilka razy, by zwiększyć aktywność pamięci.

Pobudzamy do działania naszą wyobraźnię. Tworzymy w głowie pewne obrazy, łącząc je z tymi, które już posiadamy w pamięci. Tak jak sportowcy ćwiczą swoje mięśnie na np. podnosząc ciężary, czy kulturyści napinając je, a tym samym rozwijając, tak w naszej głowie wzmacniają się „mięśnie pamięci” podczas czytania.

Czytanie uwalania od stresu i uspokaja. Czytanie bardziej łagodzi stres, niż słuchanie muzyki czy spacer. Ma pozytywny wpływa na nasze ciało, które odpoczywa i regeneruje się. Podczas czytania zostajemy przeniesieni do innego świata, pozbawionego kłopotów i problemów dnia codziennego. Zmienia się wówczas nasze samopoczucie.

Czytanie kształtuje charakter. Niezależnie czy będzie to literatura obyczajowa, psychologia, kryminał, czy tematyka społeczna, z każdej pozycji jesteśmy wstanie wysunąć swoje wnioski lub dowiedzieć się całkowicie nowych rzeczy. Czytanie uczy jak zachować się w danej sytuacji, poszerza horyzonty, otwiera nas na nowe doświadczenia, po porostu nas kształtuje.

Książki pogłębiają wiedzę. Ludzie, którzy czytają regularnie i w dużych ilościach, wydają się być mądrzejsi od tych, którzy tego nie praktykują. Są bardziej świadomi swojego otoczenia, tego kim są i w jaki sposób działają poprzez bogactwo nauki, wydobyte z książek. Każda publikacja to skarbnica wiedzy. Ilekroć będziemy czytać te samą pozycję, to za każdym razem wydobędziemy z niej nowe informacje, zwrócimy uwagę na coś innego, albo na konkretną sprawę spojrzymy z innej perspektywy.

Im częstszy mamy kontakt z różnorodną literaturą tym większa ilość słów zostaje przez nas przyswojona. Poprawia się tym samym nasze wysławianie się i dowodzenie językiem. W naszej głowie pozostają nowe słowa, idiomy, wyrażenia i style pisania, charakterystyczne dla danego utworu. Pokaźny zasób słownictwa ułatwia funkcjonowanie zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Nowe wyrazy, które przyswoiliśmy wspierają nasze procesy myślowe, a to z kolei przekłada się wyrażanie naszych uczuć i myśli. Osobom oczytanym łatwiej się komunikować ze względu na zróżnicowany zakres słów.

Czytanie opóźnia demencję i spowalnia rozwój choroby Alzheimera. Czytanie zmniejsza poziom depresji, a dobry poradnik pozwala nawet wyjść z niej całkowicie. Takie publikacje zawierają wiele cennych wskazówek, dotyczących diet, ćwiczeń i zdrowego stylu życia. Zastosowanie się do nich prowadzi do ulepszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

Codzienny trening mózgu w postaci czytania może zahamować rozwój zaburzeń funkcji poznawczych w podeszłym wieku. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów wyciszenia się przed spaniem.

Czytanie fikcji literackiej ma znakomity wpływ na zdolność do empatii i znoszenia niepewnych sytuacji. To wszystko sprawia, że bardziej rozumiemy ludzkie emocje i staramy się nie popełniać tych samych błędów. Zdobywamy nową wiedzę na temat możliwości i sposobów zachowań w różnych sytuacjach, z którymi dotąd nie mieliśmy do czynienia.

Czytanie poprawia umiejętności komunikacyjne. Pomaga w łatwy sposób przekazać to, co chcemy powiedzieć. Dobra komunikacja, polepsza relacje z innymi.

Wystarczy 20 minut dziennie na czytanie, by przekonać się, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na innych czynnościach. Czytanie w znacznym stopniu poprawia pamięć, inteligencję i koncentrację. Czytanie pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Im bardziej jest on aktywny, tym dla niego lepiej. Poszerzamy swoją wiedzę na wiele tematów i wzbogacamy własne słownictwo.

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Choć statystyki nie są pozytywne i pokazują, że coraz więcej osób zamiast papierowej lektury wybiera Internet jako podstawowe źródło informacji, bez wątpienia to właśnie czytanie książek pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele wartościowych książek.

Czytanie wzbogaca słownictwo, co znacznie pomaga w opisywaniu swoich uczuć i myśli. Ludziom często umyka jakiś wyraz lub chcą coś powiedzieć, ale nie potrafią ubrać tego w słowa. Na szczęście można nad tym pracować, a czytanie jest najlepszym ćwiczeniem. Warto czytać książki zarówno podczas nauki czytania, jak i wtedy, kiedy ta umiejętność została opanowana do perfekcji. Poza tym dobrze jest zwrócić uwagę na dzieła wybitnych, polskich i zagranicznych pisarzy, którzy są prawdziwymi mistrzami we władaniu języka.

Czytanie książek to także doskonała stymulacja dla mózgu. Czytając, tworzymy w głowie obrazy, łączymy nową wiedzę z tym, co już jest nam znane. Podczas czytania lektury, neurony są nieustannie zmuszane do wysiłku, co przekłada się na lepszą pamięć.

Dlaczego warto czytać książki? Czytanie działa uspokajająco. Jeżeli wybierzesz książkę, która naprawdę Cię interesuje, stres dnia codziennego odejdzie w zapomnienie. Książki biznesowe czy poradniki warto czytać rano. Natomiast wieczorem, przed snem wybieraj powieści — ułatwi Ci to zasypianie.

Ludzie, którzy czytają, są mądrzejsi. Nie bez powodu mówi się o kimś, kto posiada wartościową wiedzę, że jest „oczytany”. Książki pozwalają na poprawę wielu aspektów swojego życia — od biznesu, poprzez relacje z innymi, po psychologię. Warto czytać książki, ponieważ to właśnie lektura sprawia, że człowiek poszerza swoje horyzonty i staje się jeszcze bardziej inteligentny.

Książki potrafią zainspirować. Czasami znajdujemy się w takim punkcie swojego życia, że nie wiemy, w którą stronę warto pójść. Dlaczego warto czytać książki? W lekturze może zainspirować wszystko — postawa głównego bohatera, odwiedzane miejsca, podejmowane decyzje, aktywności.

Czytanie książek rozwija wrażliwość na sztukę i na innych ludzi. Ludzie, którzy czytają, 3 razy częściej odwiedzają muzea, a 2 razy częściej sami malują, piszą lub fotografują. Dzięki książkom rozwija się także empatia. Angażujemy się w fikcję literacką i potrafimy postawić się na miejscu drugiego człowieka, a także go zrozumieć.

Książki wpływają także na większe zdolności analityczne. Osoby, które czytają kryminały, wymagające rozwiązywania zagadek, analizowania faktów, stawiania tez, rozwijają w sobie zdolność krytycznego i analitycznego myślenia. W tym przypadku szczególnie polecamy klasyki polskich kryminałów. Pamiętaj, że warto czytać książki już od najmłodszych lat, aby zauważyć pozytywny wpływ czytania w dorosłym życiu.

Częstsze sięganie po lekturę to także rozwijanie własnego stylu. Warto wybierać książki uznanych pisarzy, dzięki którym nauczymy się poprawności gramatycznej oraz ortograficznej. To jedna z najważniejszej korzyści, wynikającej z czytania książek, którą z pewnością doceni każdy dorosły, który już jako dziecko namiętnie czytał książki.

Dzięki czytaniu możemy postawić się w różnych sytuacjach i wyobrażać sobie, co zrobilibyśmy na miejscu bohatera. Otwieramy się tym samym na nowe doświadczenia czy wyzwania, rozszerzamy horyzonty, kształtując własną osobowość. Ponadto dziecko, czytające mądre powieści przygodowe może nauczyć się pozytywnych zachowań, które w dorosłym życiu mogą nie raz uratować człowieka z opresji.

Według badań przeprowadzonych przez amerykańską agencję wspierającą sztukę — NEA — ludzie, którzy regularnie czytają, znacznie bardziej angażują się obywatelsko oraz kulturowo. Co więcej, czytelnicy mają większą swobodę i łatwość wypowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Budimex kończy prace przy zaporze na granicy polsko-białoruskiej
Next post TIER Mobility i REMONDIS recyklują zużyte baterie e-hulajnóg w Polsce
Close

Redakcja

kontakt@merete.pl