Polacy są gotowi na manifest-dating, czyli korzystanie z prawa przyciągania w sferze randek i związków

  • 25% osób używało jej z myślą o randkowaniu, a 59% jest otwarte, by zrobić to właśnie w tym kontekście.
  • Ponieważ 79% randkowiczów, którzy próbowali manifestowania w temacie randek, określa swoje doświadczenia za udane, Badoo zaangażowało ekspertkę od randek i samorozwoju Francescę Amber, aby udzieliła praktycznych porad z prawa przyciągania dla osób, które korzystają z aplikacji randkowych.

30 sierpnia 2022 r., Warszawa: Manifestowanie to sztuka pozytywnego myślenia, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Polega na wizualizowaniu tego, czego pragniemy, a następnie podejmowaniu działań, by cele i marzenia stały się rzeczywistością. Jak pokazuje badanie opinii wykonane na zlecenie aplikacji Badoo, aż 2/3 randkujących Polek i Polaków korzystało już z tej metody w różnych sferach życia – m.in. karierze, zdrowiu i przyjaźni. Ekspertka od randek i samorozwoju Francesca Amber ma kilka dobrych rad, jak skutecznie używać manifestacji z myślą o randkach.

Badanie zlecone przez jedną z najpopularniejszych aplikacji randkowych Badoo[1] ujawniło, że jedynie 6% randkujących Polaków twierdzi, że nie mają mocy przyciągania do swojego życia takich osób czy sytuacji, jakich sobie życzą. Tymczasem aż 62% uważa, że na pewno lub prawdopodobnie ma taką siłę. Na razie tylko 1 na 5 Polaków próbowało używać jej w obszarze randek, ale blisko 60% jest otwarte, aby to zrobić. To bardzo duże liczby i Badoo wraz z zaproszoną do współpracy ekspertką, Francescą Amber, postanowiło pomóc tym wszystkim osobom, które już używają metody manifestacji w swoim życiu lub myślą o niej, ale nie wiedzą od czego zacząć. Tak powstał „Przewodnik Manifestacji Randkowej” – zbiór praktycznych wskazówek dla randkowiczów, jak korzystać z metody manifestowania, aby uzyskać jasność co do tego, czego się pragnie i jak potem przekuć to w rzeczywistość.

Francesca Amber komentuje: „Manifestacja i prawo przyciągania zmieniły moje życie. Jestem pasjonatką pomagania innym ludziom po tym, jak zgłębiałam ten temat przez ponad 10 lat. Kiedy dowiedziałam się, że wiele randkowiczów zmaga się z negatywnymi myślami podczas spotkań z drugą osobą, nawiązałam współpracę z Badoo, aby stworzyć dla nich specjalny poradnik. Pokazuję w nim, jak podjąć praktyczne kroki, aby cieszyć się udanym randkowaniem. W skrócie można to podsumować tak: bądź szczery co do tego, czego pragniesz i nie kryj się z tym przed światem, a twoje szanse na sukces wzrosną”.


Przewodnik Manifestacji Randkowej

  • Kochaj siebie. Kreuj życie, które kochasz, pełne przyjaciół, rodziny, podróży czy ulubionego hobby – czegokolwiek pragniesz. Nie uzależniaj swoich wyborów od partnera, aby cieszyć się rzeczami, które to właśnie TY kochasz. Żyj swoim życiem tu i teraz, a twój partner bądź partnerka niech będą jego uzupełnieniem i dzielą je z tobą, odpowiednio cię wzmacniając.  
  • Określ swoje intencje. Możemy mieć pokusę porównywania nowych doświadczeń do poprzednich, ale ważne jest, aby chodzić na randki bez uprzedzeń, z pozytywnym nastawieniem. Bądź otwarty i pozwól ludziom pokazać ci, kim są. Określ swoje intencje i niech twoim celem będzie po prostu pozytywne doświadczenie.
  • Stwórz mapę marzeń. Zrób mapę marzeń relacji, która zawiera listę podstawowych wartości i atrybutów, których pragniesz w partnerze lub partnerce. Napisz listę nienegocjowalnych cech, które są dla ciebie bardzo ważne. Będzie ona pomocna, jak zaczniesz umawiać się na randki i niespodziewanie się zakochasz. Będziesz mógł/a wtedy spojrzeć na swoją listę i przypomnieć sobie, co jest dla ciebie ważne.
  • Zrób miejsce. Po pierwsze spróbuj zrobić trochę „wolnego” miejsca w swoim życiu i umyśle. Zyskując dodatkową przestrzeń będzie ci łatwiej uporządkować swoją codzienność i najbliższe otoczenie. Oczyść mieszkanie i swoją garderobę ze zbędnych rzeczy i ubrań. Sztuką jest dokonywanie porządków w taki sposób, by zwolnione miejsce wypełnić pozytywnymi doświadczeniami z randek, które pragniesz do siebie przyciągnąć.
  • Wizualizacja jest naprawdę niesamowitym narzędziem metody manifestacji, jeśli tylko jest używana regularnie. Wizualizuj siebie w swoim idealnym związku. Spróbuj nie wyobrażać sobie, jak twój przyszły partner/ka będzie wyglądał/a lub zachowywał/a się, a raczej jak ty się będziesz się czuć i co fajnego będziecie mogli razem robić.
  • Stań się tym, co chcesz przyciągnąć. Jeśli szukasz osoby kochającej fitness, siłownię i treningi – spróbuj samemu kimś takim się stać, zanim jeszcze pójdziesz z tą osobą na randkę. Jeśli pragniesz przygody i partnera/ki, który/a wędruje po górach w każdy weekend i uwielbia podróże – również to rób! Jesteśmy niczym lustro i przyciągamy to, czym sami jesteśmy, co robimy i myślimy. Spróbuj więc ucieleśnić to, czego pragniesz. 

  • Pamiętaj, że partner cię nie definiuje, nie naprawia twojego życia ani nie czyni cię lepszą osobą. Natomiast czując się szczęśliwym, pewnym siebie i zdolnym do rozwoju i ewolucji z drugą osobą, będziesz miał/a większe szanse na odniesienie sukcesu w obszarze randkowania.

Remy Le Fèvre – Head of Brand Engagement and Influence w Badoo, komentuje: To bardzo ważne, by użytkownicy naszej aplikacji mieli jasne intencje i wiedzieli, czego oczekują od związku. Jednak wszyscy jesteśmy narażeni na mnóstwo szumu i hałasu pochodzącego od innych ludzi i trendów w mediach społecznościowych, czego efektem może być presja, jaką na siebie wywieramy. Manifestowanie inspiruje pozytywne nastawienie i pomaga zrozumieć to, czego tak naprawdę szukamy. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą randkowiczom skupić się na tym, co najlepsze w randkowaniu i osiągnąć to, czego pragną.


[1] https://bit.ly/wirtualnemedia_badoo

Portal informacyjny Merete

Portal udostępnia informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców.

To rodzaj serwisu informatycznego (informacyjnego), poprzez który użytkownicy mają dostęp do nowych informacji z wielu dziedzin.

Istnieje bardzo wiele różnych kryteriów, na podstawie których można oceniać informacje znalezione w Internecie. Nie istnieją jednak wytyczne, które jednoznacznie nakazywałyby wybór konkretnych kryteriów, ale można wyróżnić takie, które mogą posłużyć za podstawowy wyznacznik informacji jakościowo dobrej i wiarygodnej. Są nimi autorstwo, aktualność, dokładność, obiektywność, relewantność i wiarygodność.

Wiadome jest, że nie każdą informację będziemy oceniać wieloaspektowo, z wykorzystaniem wszystkich kryteriów. Warto jednak zastosować choćby część z nich, by mieć pewność, że informacje przez nas wykorzystywane są wiarygodne i wysokiej jakości.

Warto wiedzieć…

Od czasów, kiedy życie poczęło się wielce różniczkować, czytanie książek nie wystarcza. Książki podają czystą wiedzę z najrozmaitszych dziedzin, wiedzę nieraz kryształowo czystą, ale oderwaną od życia. Książki karmią również poezją, w niej opisy czynów bohaterskich uszlachetniają serca, ale mało informują o szarej rzeczywistości życia. Do działania potrzebna jest znajomość chwili bieżącej, orientacja, pulsy życia w miejscowych warunkach. Na każdym stanowisku można przyłożyć i swoją cegiełkę, można wpływać na całość, byle znać swe obowiązki względem społeczeństwa i chcieć im służyć. Tym pośrednikiem między wiedzą a życiem, między ideałem a rzeczywistością, jest publicystyka. Jest ona historją teraźniejszości, oświetlającą zagadnienia, które czekają dopiero na rozwiązanie. Jest ogniwem, która łączy prawdę wiedzy z zagadnieniami chwili bieżącej. Jest literaturą, która tyczy się potrzeb życia w danym czasie i danym miejscu. Ona komunikuje ostatnie wyniki z różnych dziedzin wiedzy czystej w zastosowaniu do bieżących potrzeb ludzkich. Ona czyni człowieka wrażliwym na niedolę swego społeczeństwa i zapala do żywota czynnego na jego korzyść. Ona, komunikując, co się dzieje na świecie całym, chroni nas od zaściankowości. Ona, zaznajamiając nas z biegiem myśli wszechświatowej, wywołuje w umysłach naszych szereg zagadnień. Ona uwalnia nas od potrzeby czytania wszystkich książek, których corocznie ukazuje się na świecie po kilkaset tysięcy, a których przeczytać na rok gruntownie nie można po nad kilkanaście. To są strony dodatnie prasy periodycznej.

Ale ma publicystyka i niejedną stronę ujemną. Wiadomości, dostarczane przez wiele dzienników, są dorywcze i powierzchowne: ani rozszerzają, ani pogłębiają wiedzy. Wiele nowinek, opisywanych drobiazgowo, niema żadnego ogólniejszego znaczenia, nie służy żadnemu rozumnemu celowi. Wiele sensacyjnych zajść i wypadków, zostawiających jedynie czczość w głowie i pustkę w sercu. W pogoni za kalejdoskopowym potokiem plotek wiele balastu, który ze szkodą obciąża umysł Dużo zabawy i płytkiego śmiechu, co w rezultacie szerzy bezmyślność, przytępia zmysł artystyczny. Nie jeden organ redagowany jest tendencyjnie, będąc na służbie tej lub innej partji. Nieraz nowość pomieszana z postępem bez oświetlenia krytycznego jądra rzeczy. I jedno pismo stara się prześcignąć drugie w pomysłach, licząc na gorsze instynkty. I wielu staje się igraszką okoliczności, bo są prowadzeni na pasku danego dziennika. Bo wielu ślepo hołduje zasadzie: nie różnić się od innych — i bezkrytycznie prenumeruje to, co ich znajomi i krewni. I tworzy się specjalny typ nałogowych czytelników pism periodycznych, co nie uznają jednocześnie lektury książek. Jest to pewnego rodzaju osłona dla duchowego lenistwa. Traci na tym wykształcenie gruntowne i myśl samodzielna. To też wielu uczonych powstaje na dziennikarstwo — śród nich ostro wystąpił w ostatnich czasach przeciw prasie perjodycznej F. Brunetiere, członek Akademji paryskiej.

Trzeba przede wszystkiem rozróżniać wartość miesięczników i tygodników, a pism codziennych. Pierwsze, a w części drugie, są streszczeniem i kwintensencją tego, co zawierają pisma codzienne. Lektura ich nie da wprawdzie technicznego posiadania poszczególnych gałęzi umiejętności, ale da ogólną znajomość podstaw. Te, które nie służą sprawom specjalnym, dają możność w dłuższym okresie czasu przebieg w ogólnych zarysach cały cykl wiedzy. Natomiast prasa codzienna służyć może głównie gromadzeniu materjałów do tych kwintensencji. I tu należy rozróżniać prasę prowincjonalną, a prasę stołeczną. Pierwsza zlicza miejscowe siły społeczne, wydobywa je i zbiera, zapala ogniska miejscowej twórczości. Bada i stara się kierować życiem prowincji, które wszędzie posiada swoje odrębne właściwości. Druga winna być przewodnikiem i siewcą dążeń kulturalnych wszerz i wzdłuż całego kraju. Winna być rzeką wód czystych, do której zbiegałyby się wszystkie strumyki, osadziwszy po drodze naleciałości niepotrzebne.

Trzeba umieć czytać dzienniki, jak i książki. Trzeba sobie wprzód zadać trud poznania każdego pisma. Trzeba się zapoznać, co w każdym z nich godnego jest czytania, nie usypiając swojego krytycyzmu łudzącemi nagłówkami pism i różnych rubryk, które często zapowiadają co innego, niż się drukuje. Trzeba czytać krytycznie, w żadnej sprawie nie spuszczając z oczu argumentów ani pro, ani contra. Trzeba czytać pisma, służące różnym poglądom, aby mieć oświetlenie z obu stron, aby módz wyrobić sobie własny sąd — samodzielny a objektywny. Trzeba koncentrować lekturę nie na tanich czasopismach codziennych o brukowych wiadomościach, lecz na poważnych wydawnictwach perjodycznych, które opierają działalność publicystyczną na znajomości dziejów i praw niemi rządzących. Należy ciążyć ku tym wydawnictwom perjodycznym, które chcą stać wyżej ponad prywatę i partykularyzmy — których celem jest nie interes materialny jednostek, lecz służba publiczna.

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Choć statystyki nie są pozytywne i pokazują, że coraz więcej osób zamiast papierowej lektury wybiera Internet jako podstawowe źródło informacji, bez wątpienia to właśnie czytanie książek pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele wartościowych książek.

Czytanie wzbogaca słownictwo, co znacznie pomaga w opisywaniu swoich uczuć i myśli. Ludziom często umyka jakiś wyraz lub chcą coś powiedzieć, ale nie potrafią ubrać tego w słowa. Na szczęście można nad tym pracować, a czytanie jest najlepszym ćwiczeniem. Warto czytać książki zarówno podczas nauki czytania, jak i wtedy, kiedy ta umiejętność została opanowana do perfekcji. Poza tym dobrze jest zwrócić uwagę na dzieła wybitnych, polskich i zagranicznych pisarzy, którzy są prawdziwymi mistrzami we władaniu języka.

Czytanie książek to także doskonała stymulacja dla mózgu. Czytając, tworzymy w głowie obrazy, łączymy nową wiedzę z tym, co już jest nam znane. Podczas czytania lektury, neurony są nieustannie zmuszane do wysiłku, co przekłada się na lepszą pamięć.

Dlaczego warto czytać książki? Czytanie działa uspokajająco. Jeżeli wybierzesz książkę, która naprawdę Cię interesuje, stres dnia codziennego odejdzie w zapomnienie. Książki biznesowe czy poradniki warto czytać rano. Natomiast wieczorem, przed snem wybieraj powieści — ułatwi Ci to zasypianie.

Ludzie, którzy czytają, są mądrzejsi. Nie bez powodu mówi się o kimś, kto posiada wartościową wiedzę, że jest „oczytany”. Książki pozwalają na poprawę wielu aspektów swojego życia — od biznesu, poprzez relacje z innymi, po psychologię. Warto czytać książki, ponieważ to właśnie lektura sprawia, że człowiek poszerza swoje horyzonty i staje się jeszcze bardziej inteligentny.

Książki potrafią zainspirować. Czasami znajdujemy się w takim punkcie swojego życia, że nie wiemy, w którą stronę warto pójść. Dlaczego warto czytać książki? W lekturze może zainspirować wszystko — postawa głównego bohatera, odwiedzane miejsca, podejmowane decyzje, aktywności.

Czytanie książek rozwija wrażliwość na sztukę i na innych ludzi. Ludzie, którzy czytają, 3 razy częściej odwiedzają muzea, a 2 razy częściej sami malują, piszą lub fotografują. Dzięki książkom rozwija się także empatia. Angażujemy się w fikcję literacką i potrafimy postawić się na miejscu drugiego człowieka, a także go zrozumieć.

Książki wpływają także na większe zdolności analityczne. Osoby, które czytają kryminały, wymagające rozwiązywania zagadek, analizowania faktów, stawiania tez, rozwijają w sobie zdolność krytycznego i analitycznego myślenia. W tym przypadku szczególnie polecamy klasyki polskich kryminałów. Pamiętaj, że warto czytać książki już od najmłodszych lat, aby zauważyć pozytywny wpływ czytania w dorosłym życiu.

Częstsze sięganie po lekturę to także rozwijanie własnego stylu. Warto wybierać książki uznanych pisarzy, dzięki którym nauczymy się poprawności gramatycznej oraz ortograficznej. To jedna z najważniejszej korzyści, wynikającej z czytania książek, którą z pewnością doceni każdy dorosły, który już jako dziecko namiętnie czytał książki.

Dzięki czytaniu możemy postawić się w różnych sytuacjach i wyobrażać sobie, co zrobilibyśmy na miejscu bohatera. Otwieramy się tym samym na nowe doświadczenia czy wyzwania, rozszerzamy horyzonty, kształtując własną osobowość. Ponadto dziecko, czytające mądre powieści przygodowe może nauczyć się pozytywnych zachowań, które w dorosłym życiu mogą nie raz uratować człowieka z opresji.

Według badań przeprowadzonych przez amerykańską agencję wspierającą sztukę — NEA — ludzie, którzy regularnie czytają, znacznie bardziej angażują się obywatelsko oraz kulturowo. Co więcej, czytelnicy mają większą swobodę i łatwość wypowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sztuczna inteligencja w systemach wizyjnych – czy jesteśmy na to gotowi?
Next post Czy inflacja zagląda do misek naszych pupili? PAYBACK bada preferencje zakupowe opiekunów zwierząt w dobie rosnących cen
Close

Redakcja

kontakt@merete.pl