młody zmęczony człowiek

Przyczyny ciągłego zmęczenia

Każdy z nas jest czasem zmęczony, senny i nie jest w stanie przez to normalnie funkcjonować. Jest to całkiem normalne, każdy z nas miewa takie dni. Problem pojawia się wtedy, kiedy ciągłe zmęczenie senność nie ustaje po dłuższym czasie. Mamy wtedy do czynienia z chronicznym zmęczeniem a powodów jego występowania jest wiele.

 

Kłopoty z tarczycą

Chroniczne zmęczenie często występuje, kiedy mamy problemy z tarczycą. Objaw taki jest charakterystyczny zarówno dla osób cierpiących na nadczynność tarczycy, jak również niedoczynność. Ma to związek z zaburzeniem równowagi hormonalnej, która ma wpływ na cały organizm.

Należy pamiętać o tym, że osoba mająca problemy z tarczycą powinna być pod stałym nadzorem lekarza i brać odpowiednie leki.

 

Hipotonia

Hipotonia czyli niedociśnienie jest to kolejny powód, przez który możemy odczuwać ciągłe zmęczenie. Osoby z niedociśnieniem mają niedotleniony organizm, co powoduje różne objawy, jakimi jest brak energii, ciągła senność czy zaburzenia snu. Niedociśnienie, tak samo jak nadciśnienie powinno być leczone i kontrolowane przez lekarza. Może wywołać wiele negatywnych skutków dla naszego organizmu.

 

Niewydolność nerek

Przyczyną chronicznego zmęczenia może być również niewydolność nerek. Jeżeli nerki nie oczyszczają dokładnie krwi z substancji powstających w czasie przemiany materii, to w organizmie zbierają się toksyny. Zawartość toksyn w organizmie może wywoływać poczucie bezsilności, senności i wpływa negatywnie na nasze samopoczucie.

 

Cukrzyca

Kolejnym powodem chronicznego zmęczenia jest cukrzyca. Jeżeli we krwi znajduje się zbyt mała ilość insuliny, to nasze narządy nie mają dostarczanej wystarczającej ilości energii. W efekcie czujemy się zmęczeni i senni. Osoby cierpiące na cukrzycę powinny stale kontrolować poziom cukru w swoim organizmie, ponieważ niekontrolowanie może mieć wiele negatywnych skutków. Jednym z takich skutków jest właśnie chroniczne zmęczenie.

 

Anemia

Anemia jest jednym z powodów chronicznego zmęczenia. Osoby cierpiące na anemię, mają niedobór takiego pierwiastka chemicznego, jakim jest żelazo. W efekcie organizm produkuje zbyt mało erytrocytów albo zawartej w niej hemoglobiny. Hemoglobina dostarcza tlen do całego organizmu. Jak wiadomo, jeżeli nie mamy dostatecznej ilości tlenu w naszym organizmie, to zaczynamy odczuwać zmęczenie. W momencie kiedy anemia nie jest leczona, to poczucie chronicznego zmęczenia nie ustaje. Osoba cierpiąca na anemie powinna być pod stałą kontrolą lekarza i przyjmować odpowiednie leki.


Was This Post Helpful:

1 votes, 0 avg. rating

Podziel się:

Redakcja

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij