jak pozbyć się kaca

Jak pozbyć się kaca?

Chwila zapomnienia i dobrej zabawy, a następnego dnia tylko smutne konsekwencje. Syndrom dnia następnego zdarza się nawet najbardziej wytrawnym bywalcom imprez. Gdy głowa pęka, świat wiruje, a żołądek zaczyna się buntować warto poszukać dobrej, sprawdzonej metody na kaca.

Powszechnie wiadomo, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Wujkowie zawsze powtarzali, że nie wolno pić na pusty żołądek. Jeśli więc planujemy intensywne spotkanie towarzyskie, warto zjeść przed wyjściem tłuste danie. Jedzenie sprawia, że alkohol wolniej wchłania się z żołądka i jest lepiej przyswajany przez organizm.

 

Następnego dnia ważne jest odpowiednie nawodnienie. Warto więc napić się zwykłej wody mineralnej w dużych ilościach. Jej zaletą z pewnością będzie to, że żołądek ją zaakceptuje. Na kacu warto także uzupełniać elektrolity. Jednak sok czy też napoje dla sportowców, mogą być niezbyt dobrze tolerowane.

 

Niektórzy specjaliści uważają, że sok pomidorowy, bądź kefir to dobre sposoby na kaca. Jednak te metody z pewnością nie będą odpowiadały każdemu.

 

Czy jedzenie to dobry sposób na kaca? Z pewnością warto zmusić się, do spożycia czegoś, ponieważ alkohol obniża poziom glukozy we krwi. A wiadomo, że nasz mózg nie lubi hipoglikemii. Zwykle zaleca się zjedzenie czegoś tłustego, jak jajecznica bądź rosół, bądź kwaśnego jak np. kapuśniak czy zupa ogórkowa. Świetne sposoby na kaca to także uzupełnianie witamin. Warto zaopatrzyć się w witaminę C, w tabletkach bądź zawartą w pokarmie.

 

Często zalecany sposób na kaca to po prostu wysiłek fizyczny. Dawniej mówiło się, że najlepiej zabrać się za kopanie ogródka następnego dnia. Oczywiście, metoda jest dość kontrowersyjna. Jak widać, sposoby na kaca są bardzo różne. Każdy człowiek ma własne preferencje, zwykle poznawane drogą prób i błędów.

———
Zdjęcie: pixabay.com/jarmoluk
CC-License: CC0


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Podziel się:

Redakcja

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij