co zabrać w podróż

Akcesoria przydatne w podróży – o czym pamiętać

Dla każdego z nas wyjazd w podróż związany będzie z mniej lub bardziej szczegółowym przygotowaniem listy przedmiotów, które powinniśmy posiadać w trakcie jej trwania. W zależności od tego, jakiego rodzaju środkiem lokomocji zdecydujemy się na wyjazd w daleką podróż, lista ta może być bardzo długa lub też całkiem krótka.

  • Na pierwszym miejscu będzie bez wątpienia zabranie ze sobą dobrego humoru i zdrowego rozsądku.
  • Wygodne ubranie i obuwie na zmianę, wszak nigdy nie wiemy, jaka pogoda będzie nam towarzyszyła podczas podróży.
  • Dokumenty, – dowód, prawo jazdy, legitymacja czasami paszport, to obowiązkowe elementy, które musimy posiadać w trakcie naszej podróży. Bez nich nie będziemy w stanie poruszać się własnym samochodem jak też nie zyskamy możliwości zakwaterowania. Dodatkowym i bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zrobienie ksera lub zdjęcia telefonem komórkowym. Pozwoli to na uwiarygodnienie tego, kim jesteśmy w przypadku utraty dokumentacji.
  • Pieniądze/Karta płatnicza, posiadanie zarówno „żywej gotówki” jak i tej w formie plastikowej karty jest nieodzownym czynnikiem tego żebyśmy mogli gdziekolwiek wyjechać. Pamiętajmy, że na koncie powinna znajdować się odpowiednia ilość środków. Najlepiej, jeżeli dysponujemy aktywną kartą kredytową.
  • Właściwie wyposażona apteczka w różnego rodzaju plastry i leki. Do najbardziej przydatnych należą na pewno przeciwbólowe, przeciw rozstrojowi żołądka oraz łagodzące objawy choroby lokomocyjnej.
  • Kosmetyczka, w której znajdują się podręczne kosmetyki oraz te mogące się przydać po dotarciu na miejsce.
  • Dobry telefon komórkowy z ładowarką wbudowanym aparatem, kamerą i GPS. Każdy z nich jest bardzo praktyczny i znacznie ułatwiający naszą podróż. Przedmioty te można naturalnie zabrać też każde osobno.
  • Praktyczne przedmioty typu igła i nici, agrafka, latarka czy chociażby uniwersalny i wielofunkcyjny multipol.
  • Biodrówka popularna torebka na pasku, w której możemy w wygodny sposób trzymać kluczyki oraz innego rodzaju drobiazgi
  • Drobne akcesoria podręczne tego typu jak termos lub kubek termiczny, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne parasol lub pelerynę i rękawiczki.

———-
Zdjęcie: pixabay.com/Pezibear
CC-License: CC0


Podziel się:

Redakcja

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij