4

Statuetka szklana – prezent na każdą okazję

Szkło jest dobre na każdą okazję

Wybór statuetki szklanej jako prezentu nadaje się na każdą okazję. Tak twierdzą doradcy w zakresie kształtowania wizerunku i marki osobistej oraz reputacji publicznej. Statuetka szklana wnosi w każdą celebrację element luksusu, wyjątkowej okazji i nadzwyczajnego szacunku dla obdarowywanego.

Statuetka jest formą dzieła sztuki, rzeźby, a więc formy przestrzennej i w tej charakterystyce zawarta jest jej siła jako przedmiotu luksusowego. Dobór odpowiedniej statuetki dla adekwatnej celebracji rządzi się kilkoma prawami, które warto znać.

 

Materiał i wielkość mają znaczenie symboliczne

Choć nie wszyscy z nas przywiązują szczególną wagę do otrzymywanych prezentów, to jednak decyzja o prezencie w formie statuetki szklanej niesie z sobą szereg treści symbolicznych. Bardzo ważne jest to, jaki rodzaj szkła i formy figuratywnej dobierzemy. Warto zastanowić się, co chcemy przekazać w takim komunikacie prezentowym. Zbyt duża statuetka, zbyt ciężkie szkło, z którego jest wykonana na pewno nie będą dobre w Dniu Babci, ale już statuetka monumentalna w swym wyrazie wręczona jako symbol zwycięstwa na rynku marketingowym wywołają pozytywne wrażenie. Inną kwestią jest dobór koloru szkła. Obecnie dostępne są modele przezroczyste i barwne. Warto zastanowić się zatem nad symboliką barw, aby nie popełnić gafy w sytuacji obdarowywania i nie popsuć prezentem relacji. Nie należy nadmiernie eksperymentować z czerwieniami, seledynami i wzornictwem barw naciekających w sytuacjach oficjalnych, ale już w przypadku statuetki wręczanej przyjacielowi z okazji wieczoru kawalerskiego feeria kolorów wniesie dużo dobrej zabawy. Stosowność stylu jest zawsze wskazana.

 

Statuetki kojarzące się z figurami religijnymi

Decydując się na prezent w formie statuetki warto także uważać na unikanie figur kojarzących się z obiektami religijnymi, zwłaszcza w sytuacjach oficjalnych. O ile anioły postrzegane są już raczej świecko jako symbole troski i opieki, o tyle figura przypominająca Buddę nie zawsze zostanie dobrze przyjęta przez osoby wychowane w tradycji katolickiej. Trzeba brać pod uwagę tego typu ryzyko nadinterpretacji, żeby statuetka służyła pogłębieniu dobrych relacji.

Więcej informacji: https://www.krysztaly3d.pl/prezent/temida_3d_prezent_dla_prawnika


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Podziel się:

Redakcja

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij