zajęcia pozalekcyjne

Idealne zajęcia dla Twojego dziecka

Nie ma nic gorszego niż nudzące się dziecko. Dlatego też wielu rodziców zapisuje maluchy na zajęcia pozalekcyjne lub do weekendowych szkół, aby mogły one nie tylko zapełnić swój wolny czas, ale też dobrze się bawić z kolegami czy uczyć nowych rzeczy. Jednak jak wybrać optymalne zajęcia? Albo ile czasu dziecko powinno na nie poświęcać?

Ile czasu na zajęcia dodatkowe?

Zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży jest bardzo ważny. Jednakże wielu rodziców popełnia błąd i zapełnia wszystkie dni tygodnia dziecku zajęciami dodatkowymi, a przecież młodzież też potrzebuje odpoczynku. Dobrze jest więc rozplanować zajęcia na 2-3 dni w tygodniu z uwzględnieniem soboty. Poza tym jeśli zaplanowaliśmy zajęcia dodatkowe zaraz po szkole trzeba pamiętać o czasie na obiad. W niektórych szkołach można wykupić obiady na stołówce. A jeśli szkoła dziecka tego nie oferuje powinien on mieć chociaż godzinę na zjedzenie obiadu w domu przez kolejnymi zajęciami. Dziecko powinno też kończyć zajęcia pozaszkolne do 19, aby po powrocie do domu miało jeszcze godzinę-dwie na odrobienie lekcji i naukę. W wypadku młodzieży z klas maturalnych warto większość zajęć dodatkowych zorganizować w weekendy.

 

Zajęcia pozalekcyjne czy hobby?

Kiedy zauważymy, że dziecko ma jakieś hobby powinniśmy dać mu czas i środki na rozwijanie go. Nawet jeśli uważamy, że czytanie komiksów to nic dobrego powinniśmy pozwolić dziecku na zajmowanie się tym, co lubi. Przecież i tak chodzi na wybrane przez nas zajęcia, więc nauczy się przydatnych w życiu rzeczy.

———
Zdjęcie: pixabay.com/Mozlase
CC-License: CC0


Podziel się:

Redakcja

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij