oszczędności i konta bankowe

Ranking kont osobistych

Coraz więcej osób przekonuje się jak pożyteczne i bardzo praktyczne w użytkowaniu okazuje się być konto osobiste, na które są wykonywane wpłaty, przelewy i innego rodzaju uznania finansowe wobec jego posiadacza. Konto w doskonały sposób umożliwia także wykonywanie różnego rodzaju opłat i obciążeń ze strony każdego jego posiadacza.

Mając na uwadze żeby konto było jak najwygodniejszym rozwiązaniem wiele osób decyduje się ma wybór opcji związanej z posiadaniem karty płatniczej. Używając tej metody płatności możemy dziś dokonywać wielu transakcji bezgotówkowych. Dużym plusem bankowości online jest także opcja umożliwiająca regulowanie opłat i wykonywanie przelewów praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Poszukując konta przyjaznego i nieposiadającego zbyt dużej taryfy opłat warto zwrócić uwagę na ranking kont osobistych znajdujących się w Internecie. To dzięki tego rodzaju rozwiązaniu otrzymujemy doskonałą formę wsparcia w szybkim znalezieniu instytucji bankowej oferującej najlepsze konto osobiste. Takie konto możemy otworzyć z własnego mieszkania bez potrzeby udawania się do stacjonarnej placówki bankowej. Przed założeniem konta warto porównać najciekawsze i najbardziej korzystne oferty.

 

Mając na uwadze wybór konta jak najlepszego naszym potrzebom i możliwościom powinniśmy postępować według kilku głównych kryteriów wyboru, którymi są:

– Wysokość i regularność wpływów pieniężnych na konto, niektóre z banków oferujących konto osobiste wymagają minimalnej wpłaty na konto w pewnej wysokości. Bardzo często bywa to wysokość 1000zł.

– Jak często płacimy kartą oraz ile wydajemy środków podczas dokonywania tego rodzaju transakcji.

– Warto zwrócić również uwagę czy zdecydujemy się na korzystanie z usługi polecenia zapłaty oraz czy będziemy korzystali z przelewu natychmiastowego.

– Jak często korzystamy z opcji wypłat w bankomacie i czy chcemy mieć możliwość dostępu do wszystkich bankomatów w Polsce bez opłacania prowizji.

– Czy wraz z kontem osobistym pragniemy posiadać również rachunek oszczędnościowy.

 

Poniżej krótka lista najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych kont bankowych (stan na styczeń 2016):

ranking kont bankowych

———
Zdjęcie: skitterphoto.com
CC-License: CC0


Podziel się:

Redakcja

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij